Koło Naukowe "Group of Horribly Optimistic Statisticians - GHOST" | Rada Kół Naukowych Politechniki Poznańskiej

Koło Naukowe "Group of Horribly Optimistic Statisticians - GHOST"

(KN GHOST)

Pełna nazwa

Koło Naukowe "Group of Horribly Optimistic Statisticians - GHOST"

Skrót

KN GHOST

Typ

Koło Naukowe

Wydział

Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Przewodniczący/a

Joanna Cicha

Adresy mailowe

joanna.cicha@student.put.poznan.pl

Strona internetowa

http://ghost.put.poznan.pl

Facebook

https://www.facebook.com/pp.ghost

Instagram

https://www.instagram.com/ghost.k.n/


Opis działalności

GHOST czyli Group of Horribly Optimistic STatisticians jest grupą studentów zainteresowanych statystyką, uczeniem maszynowym, analizą danych i sztuczną inteligencją. Naszym celem jest dogłębne poznanie metod i algorytmów uczenia maszynowego, a nie jedynie nauka obsługi kolejnych bibliotek.

Grupa została utworzona przez studentów drugiego roku informatyki uczestniczących w laboratoriach ze Statystyki i Analizy Danych w 2017 roku pod opieką dr inż. Mateusz Lango, wtedy jeszcze doktoranta prowadzącego te zajęcia. Od grudnia 2017 roku grupa posiada oficjalny status Koła Naukowego Politechniki Poznańskiej. W listopadzie 2022 roku stanowisko opiekuna objął mgr inż. Piotr Wyrwiński. W roku akademickim 2023/2024 grupie przewodzą Joanna Cicha (przewodnicząca), Konstanty Kordas (wiceprzewodniczący), Przemysław Łabuń (sekretarz) oraz Adam Gorgoń (koordynator akcji).

Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych spotkaniach, jednak musicie wiedzieć, że poruszamy na nich zagadnienia zaawansowane, nierzadko wykraczające poza zakres przedmiotów oferowanych na studiach. Aby poruszanie tych zagadnień było możliwe, przychodzimy na spotkania już po przeczytaniu załączonych materiałów, a na spotkaniach omawiamy fragmenty trudniejsze do zrozumienia, rozwiązujemy zadania, sprawdzamy czy dobrze zrozumieliśmy temat i... staramy się zrozumieć jeszcze ciekawsze zagadnienia! Jeśli jednak chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z tematyką poruszaną przez nas, zapraszamy do grupy Intro to ML, gdzie możesz zacząć uczyć się podstaw.

Zapraszamy również osoby, które chciałyby zaprezentować swój własny temat na jednym z naszych spotkań. Jesteśmy otwarci na propozycje!