Partnerzy:

Prezentacja w szkole lub zaproszenie szkoły na PP - Zespół Szkół w Opalenicy

Termin: 25-10-2016
Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Opalenicy
Miasto: Opalenica
Liczba osób organizujących: 0
Opis:

Dnia 25.10.2016r. odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół w Opalenicy prowadzone przez członków Koła Naukowego "Logistyka", a mianowicie przez: Katarzynę Raunest, Arkadiusza Maćkowiaka i Bartosza Siemińskiego. Uczestnikami zajęć byli uczniowie 2 i 3 klasy technikum logistycznego, natomiast tematyka warsztatów dotyczyła Łańcucha Dostaw i jego optymalizacji. Zajęcia dla poszczególnych grup trwały po półtorej godziny.  

W trakcie trwania warsztatów młodzi adepci logistyki zostali zaznajomieni z podstawą wiedzą oraz praktycznymi aspektami łańcuchów dostaw. Część teoretyczna była jednak bardzo krótka, ponieważ chcieliśmy położyć większy nacisk na wiedzę praktyczną. Czas poświęcony na realizacje zadania był dłuższy. Casestudy został prowadzony w formie konkursu, a więc zespół, który wygrywał zmagania uzyskiwał nagrodę w postaci 5 z aktywności. Samo zadanie polegało na utworzeniu łańcuchów dostaw składających się z 6 elementów. W casie wystąpiły takie elementy jak: klient, kurier, obsługa klienta, magazyn, dostawca oraz kontrola jakości. Uczniowie wcielili się w poszczególne ogniwa, przez co mogli się oni zobaczyć jak wygląda łańcuch dostaw z perspektywy danego uczestnika. Uczniowie biorąc udział w symulowanych łańcucha dostaw doświadczając problemów poszczególnych ogniw z łatwością mogli wskazać na istniejące błędy oraz wskazać możliwe sposoby usprawnień. Realizacja łańcucha dostaw odbywała się dwukrotnie. Druga tura przebiegała zawsze po prowadzeniu usprawnień. Czas, w którym uczestnicy wykonali drugą symulację był zdecydowanie krótszy, co świadczy o trafnie wprowadzonych usprawnieniach przez uczestników. 

Pomimo intensywnych zajęć nastroje dopisywały. Dobra energia sprawiała, że warsztaty przebiegły bardzo szybko. Czas wolny pomiędzy zajęciami spędziliśmy przy kawie i ciastku. Także posileni i pełni nowych doświadczeń uznajemy warsztaty w Opalenicy za udane. 

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl