Partnerzy:

Uczestnistwo w konferencji - XI Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki TransLogistics 2015

Termin: 03-12-2015
Charakter: Krajowy
Opis:

3 i 4 grudnia 2015 roku na Politechnice Wrocławskiej odbyło się XI Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics”. Pierwszego dnia konferencji odbyła się rejestracja uczestników oraz oficjalne rozpoczęcie konferencji. W trakcie trwania konferencji wygłaszane były prezentacje przygotowane przez studentów z różnych kół naukowych z całej Polski. W tym roku wszystkie prleckje były prezentowane w nowej, większej Sali. Nie zabrakło wystąpień członków naszego koła. Swój referat wygłosiły: Agnieszka Jakubowska oraz Katarzyna Piechocka. Zaprezentowały one temat pt.: „ W poszukiwaniu optymalnej trasy - wybrane algorytmy w zastosowaniu do problemu komiwojażera”. Niestety naszym przedstawicielkom nie udało się wygrać, niemniej wypadły one bardzo dobrze zdobywając wyróżnienie.

Ciekawym urozmaiceniem konferencji była debata dotycząca poprawienia funkcjonowania transportu publicznego w dużej metropolii, jakim jest Wrocław. Było pełno konkursów. Poznaliśmy wyniki konkursu organizowanego przez przedsiębiorstwo „Trako”. Zadaniem do rozwiązania było przedstawienie pomysłów na usprawnienie ruchu pieszego i rowerowego w Dąbrowie Górniczej. Kolejnym konkursem był test wiedzy oraz konkurs na najaktywniejszego uczestnika konferencji. Cała konferencja była spójna i ciekawa. Odwiedził nas również Mikołaj, który wręczał prezenty. Tematyka prac była merytoryczna oraz ciekawa. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła chwila odpoczynku, którą przeznaczyliśmy na zwiedzanie rynku. Wieczorem uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym.

 

 

 

Drugiego dnia konferencji mieliśmy możliwość odwiedzenia centrum inteligentnego zarządzania ruchem ulicznym we Wrocławiu. Gdzie poznaliśmy jak obserwuje się ruch i jak steruje się sygnalizacją świetlną, żeby rozładować korki. Innym warsztatem jakim zaszczycili nas wrocławianie była prezentacja związana z planowanie produkcji oraz jej usprawnianiem, którą pokazali przedstawiciele firmy General Electric.

 

 

 

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl