Partnerzy:

Organizacja konferencji - Wykłady otwarte Dr. Stefana Doerffera

Termin: 05-12-2016 - 06.12.16
Charakter: Krajowy
Liczba osób uczestniczących: 50
Tematyka: 1) "General Overview of Design Process of Nuclear Power Plants" - wykład zawiera moje doświadczenie z pracy w biurze projektowym, laboratoriach R&D itd. Jest tu mowa o organizacji projektu, departamentach, wymaganych dokumentach, wymaganiach kontroli jakości, by zagwarantować projekt NPP w pelni zgodny z regulacjami. Wprowadza słuchaczy jakby oni byli zatrudnieni przy projekcie. 2) "Overview of Thermal-hydraulic Design of Nuclear Power Plants" - ten wykład formułuje wymagane podejście do jednej z najważniejszych dziedzin co do bezpieczeństwa NPP. Mówi o doborze rozwiązań konstrukcyjnych rdzenia i systemu chłodzenia, materiałów itd. Kończy się oczekiwanymi wynikami T-H analiz. 3) "Pressure Drop in Single- and Two-phase Flows for Thermal-Hydraulic Design of Nuclear Reactors" - wykład szeroko omawia wszelkie aspekty hydrauliczne związane ze specyfiką przepływów chłodziwa przez rdzeń reaktora i reaktor jak i cały RCS (reaktor cooling system) począwszy od normalnej pracy do warunków awaryjnych - stąd przepływy dwufazowe. 4) "Overview of Heat Transfer in Nuclear Reactors" - to druga strona zagadnień T-H reaktora, czyli wymiana ciepła z paliwa do chłodziwa i dalej do generatora pary. Są to fundamentalne informacje ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki reaktorowej. Oczywiście zjawiska wykładu 3 i 4 są z sobą ściśle powiązane.
Opis:

1) "General Overview of Design Process of Nuclear Power Plants" - wykład zawiera moje doświadczenie z pracy w biurze projektowym, laboratoriach R&D itd. Jest tu mowa o organizacji projektu, departamentach, wymaganych dokumentach, wymaganiach kontroli jakości, by zagwarantować projekt NPP w pelni zgodny z regulacjami. Wprowadza słuchaczy jakby oni byli zatrudnieni przy projekcie.
2) "Overview of Thermal-hydraulic Design of Nuclear Power Plants" - ten wykład formułuje wymagane podejście do jednej z najważniejszych dziedzin co do bezpieczeństwa NPP. Mówi o doborze rozwiązań konstrukcyjnych rdzenia i systemu chłodzenia, materiałów itd. Kończy się oczekiwanymi wynikami T-H analiz.
3) "Pressure Drop in Single- and Two-phase Flows for Thermal-Hydraulic Design of Nuclear Reactors" - wykład szeroko omawia wszelkie aspekty hydrauliczne związane ze specyfiką przepływów chłodziwa przez rdzeń reaktora i reaktor jak i cały RCS (reaktor cooling system) począwszy od normalnej pracy do warunków awaryjnych - stąd przepływy dwufazowe.
4) "Overview of Heat Transfer in Nuclear Reactors" - to druga strona zagadnień T-H reaktora, czyli wymiana ciepła z paliwa do chłodziwa i dalej do generatora pary. Są to fundamentalne informacje ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki reaktorowej. Oczywiście zjawiska wykładu 3 i 4 są z sobą ściśle powiązane.

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl