Partnerzy:

Uczestnistwo w konferencji - VIII Seminarium Dni transportu

Termin: 21-01-2016
Charakter: Krajowy
Opis:

 

W dniach 10-11 grudnia odbyło się VIII Seminarium Dni Transportu. Organizatorami konferencji było koło naukowe Transportu i Logistyki działające przy Politechnice Krakowskiej. Na wydarzeniu były obecne m.in. władze wydziału Inżynierii Lądowej, przedstawiciele wybranych firm oraz studenci z całej Polski działający w kołach naukowych. Koło naukowe Logistyka z Poznania było reprezentowane przez 5 osób: Angelikę Furman, Agnieszkę Gembiak, Julię Łuczak, Jagodę Matyle i Katarzynę Raunest.

 

 

 

O godzinie 9:00 organizatorzy przywitali gości oraz wszystkich przybyłych. Rektor uroczyście rozpoczął konferencję, nawiązując przy tym do wskazania jak istotna jest taka forma aktywności naukowej. W pierwszej części został także zaprezentowany plan całej konferencji, prezentacja koła naukowego Transportu i Logistyki działającego przy Politechnice Krakowskiej oraz prelekcja sponsora głównego pana Ryszarda Rębilasa, prezesa Kolei Małopolskich Sp. z o.o., dotycząca rozwoju małopolskich kolei regionalnych. W kolejnym bloku wykładowym odbyły się wystąpienia osób związanych z branżą transportowa. Przedstawiciel firmy "Samat Polska Sp. z o.o." - pan Przemysław Nalapa - opowiadał o sposobach zwiększenia bezpieczeństwa pojazdów ciężarowych. Jedynym z ciekawszych rozwiązań zaproponowanych przez firmę jest system mobileye, wspomagający kierowcę "dodatkowym, sensorycznym okiem". Problemem poruszamy również podczas konferencji było oznaczenie infrastruktury przystanków w mieście Kraków. Członek Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie zaprezentował zalety wprowadzonych udogodnień związanych z oznaczeniem przystanków autobusowych oraz tramwajowych. O zaletach systemy transportowego w mieście wojewódzkim małopolski opowiadali studenci z KNL TiLOG. W referacie wskazali na m.in. jak wygląda integracja kolei aglomeracyjnej w Krakowie z innymi środkami transportu. Wygłoszony przez nich temat był nawiązaniem do referatów przedstawianych przez studentów biorących udział w konkursie referatów. Tematem konkursu była: "Inteligencja i integracja jako przyszłość nowoczesnego transportu i logistyki". W konkursie tym wzięły udział trzy grup, które zaprezentowały jak działa inteligentny system transportu w Poznaniu i Trójmieście oraz jak jest on wykorzystywany w kolei. Konkurs wygrał student z koła działającego przy Akademii Obrony Morskiej w Warszawie. Pierwszy dzień konferencji zakończył się wyłonieniem zwycięscy oraz wręczeniem nagród.

 

 

 

W drugim dniu seminarium przewidziane były trzy zajęcia tematyczne. Naszej grupie wzięła udział w szkoleniu z audytu wewnętrznego. Było ono prowadzone przez coach'a z firmy "Luqam". Prowadząca na wstępie rozpoczęła od teoretycznego omówienia kwestii audytu. A następnie przeszła do części praktycznej, w której uczestnicy sami przygotowywali się do roli audytora. Po zakończeniu warsztatu uczestnicy udali się na obiad, który był ostatnim elementem konferencji.

 

 

 

Seminarium miało na celu poszerzyć wiedzę na temat innowacji i udoskonaleń w dziedzinie transportu. Pokazało jakie nowe narzędzia są obecnie stosowane, aby usprawnić transport i sprawić, żeby było on bardziej bezpieczny.

 

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl