Partnerzy:

Uczestnistwo w konferencji - Translogistics 2016

Termin: 1-2 grudnia 2016
Charakter: Krajowy
Opis:

1 i 2 grudnia 2016 roku na Politechnice Wrocławskiej odbyło się XII Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics”.  

Pierwszego dnia konferencji odbyła się rejestracja uczestników oraz oficjalne rozpoczęcie konferencji. W trakcie trwania konferencji wygłaszane były prezentacje przygotowane przez studentów z różnych kół naukowych z całej Polski. Nie zabrakło wystąpień członków naszego koła. Swój referat wygłosiły: Alicja Wójcik oraz Marcela Zabost. Zaprezentowały one temat pt.: „Symulacja jako narzędzie doskonalenia przepływu produkcji na przykładzie analizowanego przedsiębiorstwa- casestudy”. Przedstawiany przez nie temat oparty był na studium przypadku jednej z podpoznańskich firm działających w branży FMCG. Dziewczyny były bardzo dobrze przygotowane. Wykazały się profesjonalizmem zarówno podczas wygłaszania prezentacji, jak również podczas udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez widownię i komisję. Z dumą ogłaszamy, że nasze reprezentantki zwyciężyły w Konkursie na Najlepszy Referat, kradnąc serca komisji, która to nie skrywała swojego podziwu. Brawo! 

Ciekawym urozmaiceniem konferencji była debata prowadzona z publicznością. Prowadzący zadawał pytania wybranym osobom, z którymi prowadził dyskusję na temat umiejętności ważnych przy poszukiwaniu praktyk, dobrej pracy. Zachęcał także uczestników, by opowiedzieli o swojej karierze zawodowej i udzielili pozostałym cennym wskazówek.Poza tym podczas konferencji odbywało się mnóstwo konkursów. Poznaliśmy wyniki konkursu organizowanego przez przedsiębiorstwo „Trako”. Zadaniem uczestników było odpowiedzenie na pytania dotyczące podstawowych pytań z branży transportowej. Niektórym trudność sprawiło zidentyfikowanie mniej znanych miast na mapie Europy, a inni dowiedzieli się, że skrót TIR wcale nie oznacza samochodu ciężarowego. Cóż, na naukę nigdy nie jest za późno. W międzyczasie organizowany był także konkurs na najbardziej kreatywne zdjęcie utworzone podczas konferencji, ten konkurs także wygrali nasi członkowie, co za passa! 

Cała konferencja była spójna i ciekawa. Odwiedził nas również Mikołaj, który wręczał prezenty w postaci cukierków. Tematyka prac była merytoryczna oraz ciekawa. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła chwila odpoczynku, którą przeznaczyliśmy na przemieszczenie się do miejsca zakwaterowania. Wieczorem uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym. 

Drugiego dnia konferencji mieliśmy możliwość odwiedzenia centrum Centrum Historii Zajezdnia, uczestniczenia w warsztatach TransEDU czy też w szkoleniu „Zostań milionerem – Jak sprzedać się na rnku pracy?”. Udaliśmy się także na wrocławski rynek, aby skosztować pyszności znajdujących się na bożonarodzeniowym jarmarku.

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl