Partnerzy:

Prezentacja w szkole lub zaproszenie szkoły na PP - Szkoła podstawowa im. Arkadego Fidlera w Nowej Wsi

Termin: 17-01-2015
Nazwa szkoły: Szkoła podstawowa im. Arkadego Fidlera w Nowej Wsi
Miasto: Nowa Wieś
Liczba osób organizujących: 0
Opis:

W sobotę, dnia 17.01.2015r. jako przedstawiciele naszej ekipy SAE Aerodesign Poznań, udaliśmy się do Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi, która bierze udział w projekcie „Ziemia z nieba”.

Projekt ten powstał we współpracy tejże Szkoły z Centrum Nauki Kopernik, w celu zaszczepiania dzieciom od najmłodszych lat faktu, iż nauka może być przyjemnością, którą możemy poznawać poprzez ciekawą i kreatywną zabawę. Co więcej, by nauka nie była odbierana jako obowiązek, lecz stawała się czymś w rodzaju hobby.

odczas uroczystej inauguracji Pani Dyrektor Anna Sarbak, zapowiedziała gości, w których skład również wchodził nasz zespół. Następnie przedstawiciele każdej z przybyłych ekip zabrały głos, by pokrótce wyjaśnić uczniom cel wizyty w ich szkole. W swoim dyskursie, którego tematyka obejmowała oczywiście Aerodesign Poznań pragnęliśmy zwrócić szczególną uwagę dzieciom, jak ważnym czynnikiem jest dbałość o każdy detal podczas budowy modelu samolotu. Uwarunkowane jest to nie tylko wymaganiami estetycznymi co do samolotu, ale także jego funkcjonalnością, która w bardzo rygorystyczny sposób jest weryfikowana podczas międzynarodowych zawodów SAE International.

Staraliśmy się przekazać, iż model nie oderwie się od ziemi, jeśli w jego wykonanie, zostało włożone tylko osiemdziesiąt procent umiejętności i potencjału zespołu. Aerodesign Poznań, to nie tylko grupa osób, która buduje samoloty by wygrywać prestiżowe zawody. To przede wszystkim zgrany zespół, którego wspólnym mianownikiem jest pasja, chęć do działania oraz wykorzystanie zdobytej elementarnej wiedzy, by realizować swoje marzenia i zainteresowania. Po zakończeniu przemówienia inauguracyjnego zostały wręczone kwiaty, oraz dyplom pamiątkowy, który jest wyrazem podziękowania za uczestnictwo w dniu naukowym we wspomnianej wcześniej szkole podstawowej. Choć dla nas największą nagrodą było duże zainteresowanie młodych uczniów, a w przyszłości kto wie może nawet młodych modelarzy czy lotników. Na samym końcu zostały rozdane dyplomy za czynny udział w szkolnym kole naukowym i nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia.

Galeria

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl