Partnerzy:

Projekt badawczy/konstrukcyjny/oprogramowanie - Put Rally Team

Termin realizacji: 1
Liczba osób realizujących: 10
Tematyka: Tworzenie konstrukcji rurowych, przekładki silnika, adaptacje efektywniejszego układu hamulcowego oraz zawieszenia, testy drogowe.
Opis:

Projekt realizowany we współpracy z Kołem Naukowym Silników Spalinowych, polegający na przebudowie Fiata Seicento do amatorskich rajdów. Projekt polega na wprowadzeniu szeregu zmian, które pozwolą na bezpieczne konkurowanie z innymi autami, w swojej klasie.
Zmiany, które zachodzą w aucie to min.:
-większy silnik z Fiata Punto, 1.2 16v, 80km i 115Nm,
-klatka bezpieczeństwa, wykonana zgodnie z załącznikiem J - FIA,
-wymiana oryginalnych siedzień, pasów bezpieczeństwa, kierownicy, na takie, które będą zapewniały odpowiednie trzymanie boczne, oraz pewną kontorlę nad autem,
-wzmacnanie konstrukcji nośnej auta,
-wymiana układu zawieszenia o agresywniejszym zestrojeniu,
-wzmocnienie seryjnego układu hamulcowego, a w kolejnej fazie konwersja całego układu hamulcowego pochodzącego z Fiata Punto Sporting (z przodu tarcze wentylowane, tyl tarcze lite z osobnym układem i zaciskami, pozwalajacmi na zamontowanie hydraulicznego hamulca ręcznego). 
Pierwszym sponsorem z jakim nawiązaliśmy współpracę jest firma Motul, następnie udało się nawiązać kontakt z firmą Forge Racing, specjalizujacą się w klatkach bezpieczeństwa.  

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl