Partnerzy:

Projekt badawczy/konstrukcyjny/oprogramowanie - PUT LAB

Termin realizacji: 30
Liczba osób realizujących: 0
Opis:

PUT Lab to innowacyjny, pierwszy w Polsce projekt stworzenia na Uczelni Wyższej miejsca o charakterze Makerspace. Makerspace’y to miejsca wyposażone szerokie spektrum narzędzi – zaczynając od lutownic, wiertarek i szlifierek, a na mikrokontrolerach, drukarkach 3D i frezarkach kończąc. W pełni wyposażony Makerspace umożliwi studentom realizację ich najśmielszych projektów poprzez dostęp do niezbędnych narzędzi.
Rada Kół Naukowych Politechniki Poznańskiej podjęła się realizacji projektu stworzenia tego typu przestrzeni, aby umożliwić młodym ludziom nabywania praktycznych umiejętności inżynierskich. Osoby posiadające doświadczenie we wdrażaniu swoich pomysłów są dużo lepszymi pracownikami niż osoby znające tylko teorię. Nierzadko ze względu złożoność projektów studenci mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności organizacyjnych. Takie osoby stają się bardzo dobrymi pracownikami także na wyższych szczeblach kariery.
Chcemy, aby powstający warsztat był uniwersalny, aby stał się miejscem użytecznym oraz atrakcyjnym dla profilu studenta o różnych zainteresowaniach. Projekt skierowany jest do kreatywnych i ambitnych studentów należących do kół naukowych i organizacji studenckich, którzy chcieliby zrealizować swoje innowacyjne pomysły.

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl