Partnerzy:

Projekt badawczy/konstrukcyjny/oprogramowanie - Projekt samochodu zasilanego energią słoneczną

Termin realizacji: 31
Liczba osób realizujących: 35
Tematyka: Samochód solarny/Konstrukcja/Motoryzacja/Ekologia/Energetyka
Opis:

Głównym celem Koła Naukowego PUT Solar Dynamics jest zaprojektowanie oraz zbudowanie w pełni funkcjonalnego samochodu napędzanego energią słoneczną. Prace nad tym celem stale trwają, a rozpoczęły się w czerwcu 2016 r. Po okresie wakacyjny, który przebiegł pod znakiem researchu, zbierania informacji oraz odpowiedniej kadry - właściwa praca projektowa rozpoczęła się od początku października 2016 r. Obecnie wykańczana jest faza projektowa, a od nowego semestru rozpocznie się faza konstrukcyjna. Projekt ze względu na swoją złożoność wymaga odpowiedniej hierarchii, która prezentuje się następująco:
- Dział Techniczny: Sekcja Nadwozia, Sekcja Podwozia, Sekcja Elektryczna,
- Dział Marketingu

Zespół łączy w sobie ponad 30 osób, które wywodzą się z 8 Kół Naukowych PP, co czyni projekt interdyscyplinarnym oraz uczelnianym.

Członkowie Koła współpracują stale z pracownikami Wydziałów m.in. Elektrycznego oraz Maszyn Roboczych i Transportu.

Z firmami zewnętrznymi, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, prowadzone są rozmowy w kwestiach technicznych. W najbliższym czasie rozpoczną się szeroko zakrojone działania marketingowe mające na celu współpracę z dużymi firmami oraz pozyskiwanie funduszy ze środków publicznych.

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl