Partnerzy:

Projekt badawczy/konstrukcyjny/oprogramowanie - Projekt kuli plazmowej

Termin realizacji: 0
Liczba osób realizujących: 4
Opis:

Wszystkie materiały i elementy potrzebne do wykonania projektu zostały zakupione. Koło rozliczyło się z faktur z Politechniką Poznańską, a wydane pieniądze zostały zwrócone.

Została również wykonana płytka drukowana do montażu elementów elektronicznych.

Później jednak okazało się, że niektóre elementy potrzebują otworów większej średnicy. Na tym etapie nie zostały jeszcze wlutowane. Płytka zostanie jednak poprawiona dzięki narzędziom dostępnym w PUT Lab i lutowanie zostanie dokończone.

Problemem przez który projekt nie został jeszcze skończony jest transformator wysokonapięciowy. W planach było wykorzystanie transformatora ze starego telewizora. Po konsultacjach z dr inż. K. Walczakiem okazało się, że odzyskany transformator nie nada się (nie wytrzyma tak dużych prądów, zbyt słaba izolacja).

W tej chwili poszukuję odpowiedniego zamiennika. Nie jest to jednak proste, ponieważ jest to element bardzo trudno dostępny. W planach jest próba zdobycia innego starego telewizora (typu Rubin) lub zdobycie transformatora służącego do zasilania neonów. Ewentualnym zamiennikiem mógłby być transformator z mikrofalówki. Skomplikowałoby to jednak projekt, więc taka opcja wchodzi w grę w ostateczności. Z powodu sesji i dużej ilości zaliczeń prace nad projektem zostały wstrzymane. Zostaną wznowione, gdy tylko będzie to możliwe.

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl