Partnerzy:

Prelekcja - Prelekcje podróżnicze

Termin: czwartki godz. 19.30
Kategoria: Twarde
Liczba osób uczestniczących: 0
Tematyka: Cotygodniowe prelekcje mniej lub bardziej znanych podróżników, a także Halniaków i sympatyków klubu. Tematami są najczęściej wyprawy górskie, ale i nie tylko.
Opis:

Cotygodniowo – czwartki o godzinie 19.30 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w sali nr 1.

Od początku 2015 roku zostały przedstawione następujące prelekcje:

 

1) 08. stycznia: “Piękne, dzikie, nieprzewidywalne”- Bartłomiej Nagórny o wyprawie w Alpy oraz zdobyciu szczytów Alpspitze, Zugspitze oraz Mont Blanc.

2) 15 stycznia: “Chile na chwilę”- Hania Łukaszewicz, Ewa Drążkowska, Lena Dębosz o trzytygodniowej wyprawie naszych klubowiczów do Ameryki Południowej.

3) 22 stycznia: “Wędrując po kraju kiwi”- Alicja i Jędrzej Łukowscy o podróży na “koniec świata”- do Nowej Zelandii.

4) 29 stycznia: “Słońce nad Sawanną, czyli dwa tygodnie w Burkina Faso”- Łukasz Flis (aktualnie prezes AKG Halny) o jednym z biedniejszych krajów na świecie w Afryce Zachodniej.

5) 5. marca: “Azja Środkowa - rowerostop i shaking na tarce”- Marta Sominka o dwumiesięcznym, rowerowo-autostopowym wypadzie do Kirgistanu oraz Tadżykistanu.

6) 19. marca: “Na tropie żółwia - Oman 2015”- Bartek Tomaszewski o gościnności mieszkańców tego kraju, bezkresnych pustyniach i skalistych zboczach na Półwyspie Arabskim.

7) 26 marca:  “Ararat, który niejedno widział”- Łukasz Karłowski (członek AKG Halny) o wyprawie na najwyższy szczyt Turcji i okoliczne góry.

8) 23 kwietnia: “Świat wielkich żagli”- Andrzej Kempiński (członek AKG Halny) o podróżach po morzach i oceanach na pokładach m.in. Pogorii, Daru Młodzieży czy Fryderyka Chopina.

9) 18 czerwca: “Nepal - Głos natury”- Wojciech Lewandowski o trzytygodniowej podróży, w której zobaczył m.in. prastare budynki w Katmandu jak i szczyty Himalajów ze szlaku do bazy pod Everestem.

10) 22 października: “Przystanek Skandynawia”- Maciej Orłowski o wulkanicznej wyspie- Islandii, oraz o bogatej w jeziora- Szwecji.

11) 29 października: “Bretania ku wybrzeżom różowego granitu”- Justyna Jankowska (członek AKG Halny) o regionie Francji kojarzonym przede wszystkim z morzem, deszczem, wakacjami i naleśnikami.

12) 5 listopada: “O klasycznym, beskidzkim czerwonym z Łukiem Karpat”- Mateusz Berger (członek AKG Halny oraz administrator m.in. strony www.halny.org) o przejściu całego Głównego Szlaku Beskidzkiego liczącego ok. 496km.

13) 19 listopada: “Z wizytą u Conchity, czyli Austria dla (bardzo) ciekawskich”- Marta Brylewska (aktualnie przewodnicząca Komisji Rewizyjnej  AKG Halny) o miastach, prowincjach i oczywiście o górach podczas 9-miesięcznego pobytu w tym kraju.

14) 26 listopada: “Rowerowe Jamboree: Turcja, Irak, Iran”- Ula Ziober o wyprawie rowerowej przez trzy kraje i trzy pasma górskie podczas jednego etapu sztafety z Polski do Japonii.

15) 03 grudnia: “Rapa Nui - Wyspa Wielkanocna”- Gosia Olszewska (członek AKG Halny) o historii, ludziach i miejscach do odwiedzenia na małej wyspie na środku Południowego Oceanu Spokojnego.

16) 17 grudnia: “Gruzja 2015: Swanetia, Tbilisi, Kazbek”- Włodzimierz Kruszwicki (wiceprzewodniczący AKG Halny sprzed 30 lat) o letniej wyprawie grupy Halniaków po Górach Kaukazu.

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl