Partnerzy:

Wydarzenie - Organizacja Poznań Game Jam

Termin: 23-01-2015
Liczba osób uczestniczących: 127
Tematyka: GameDev
Opis:

Dwudniowy "maraton tworzenia gier".

Wydarzenie to zakończyło się sporym sukcesem. Składa się na to przede wszystkim bardzo dobra frekwencja – 127 zarejestrowanych uczestników, a zwłaszcza przyrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy było ich około 40. Spośród wszystkich 518 maratonów zorganizowanych na całym świecie w ten weekend w ramach Global Game Jam daje nam to 42. miejsce w frekwencji, a w Europie aż 10. W Polsce zaś wyprzedziliśmy między innymi Warszawę, Łódź i Kraków.

Uczestnicy maratonu oraz gromadka widzów byli niezwykle zadowoleni i wyrażali nadzieję, że nasze Centrum Wykładowe zechce
ugościć ich także w przyszłym roku, tym razem pewnie co najmniej 150 osób.


Cieszy zaś przede wszystkim coraz lepszy oddźwięk tego wydarzenia w mediach, były u nas między innymi cztery ekipy telewizyjne, dwie stacje radiowe, napisało kilkanaście portali internetowych.

 

 

Poznań Game Jam 2015 został w całości sfinansowany przez sponsorów, w tym koszty reklamy, nagród, pizzy, herbaty i kawy dla uczestników. Trudno jest oszacować nam dokładne kwoty. Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej udostępnił natomiast uczestnikom pomieszczenia oraz sprzęt.

 

Film z wydarzenia:

 

 

Galeria

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl