Partnerzy:

Uczestnistwo w konferencji - Pierwsza Konferencja Projektów Kół Naukowych Politechniki Poznańskiej

Termin: 13-05-2015
Charakter: Krajowy
Opis:

Dnia 13.05.2015 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej miała miejsce I Edycja Konferencji Projektów Kół Naukowych Politechniki Poznańskiej. Stawiliśmy się na niej jako przedstawiciele jednego z 11 obecnych na sali kół naukowych.

Wydarzenie rozpoczęło się oficjalnym przywitaniem zgromadzonych licznie gości przez prorektora ds. kształcenia dr hab. Jacka Goca. Następnie głos zajął przedstawiciel prezydenta miasta Poznania, pan Michał Kaczmarek. Reprezentant władz miasta mówił o tym, że nauka w naszym mieście prężnie się rozwija i jest to powód do dumy. Najlepszym przykładem tego rozwoju mogą być studenci Politechniki Poznańskiej.

Gdy część oficjalna dobiegła końca, prowadzący konferencję wyjaśnili zasady, według których miała przebiegać dalsza część wieczoru. Wytyczne był proste- przedstawiciele każdego z 11 kół naukowych zgromadzonych w Auli mieli 5 min. W tym czasie musieli jak najlepiej zaprezentować swoje główne cele, osiągnięcia, a także opowiedzieć o pasji i korzyściach wypływających z przynależności do danego koła.  Czas start! Pierwsi byli prelegenci z Koła Naukowego Studentów Budownictwa i  Inżynierii Środowiska. Kolejni zaprezentowali się przedstawiciele Koła Naukowego Inżynierii Wirtualnej Projektowania (IWP), którzy z wielką dumą opowiadali o swoim robocie o wdzięcznym imieniu Kroczak. Jako czwarci na scenę wkroczyli studenci z Koła Naukowego Obróbki Skrawaniem, którzy opowiadali o swoim samolocie (nazwa ich projektu to PUT Air Force). Cieszyliśmy się widząc, że jest wśród nas więcej pasjonatów latania. Kolejni byliśmy my! Gdy nasi prelegenci- Michał i Krzysiek, wchodzili na scenę, na ekranie został wyświetlony krótki film.

Po skończonej projekcji Michał i Krzyś, wcielając się w rolę pilota samolotu i jego asystenta, starali się zainteresować odbiorców krótką historią ekipy SAE Aero Desing. Opowiadali zawodach, w których braliśmy udział, o zdobytych osiągnięciach i o dalszych planach. Nie mogli nie wspomnieć  ile wyrzeczeń i ile pracy kosztowały nas te trofea, ale oboje w naszym imieniu podkreślili, że było warto! Próbowali ponad wszystko udowodnić, że latanie to prawdziwa pasja. Na końcu przedstawili naszych drogich przyjaciół- Szerszenia i Pszczołę- którzy pojawili się wraz z prelegentami na scenie, przykuwając uwagę obserwatorów. Nasz czas minął i należało przekazać mikrofon następnym studentom.

Na zakończenie każdy z uczestników konferencji otrzymał kartę, na której znajdowały się nazwy wszystkich prezentowanych kół naukowych. Należało oddać głos i oddać karty do przeliczenia. Po głosowaniu odbyła się krótka przerwa, w celu szybkiego przeliczenia wyników ankiety.

Nie minęło 15 minut i mogliśmy poznać wyniki. I co? Możemy się pochwalić, że zajęliśmy DRUGIE MIEJSCE ! 

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl