Partnerzy:

Publikacja naukowa - "Możliwości nowoczesnych systemów informatycznych stosowanych w logistyce na przykładzie systemu ISOF ERP"

Autorzy: Kowalska Katarzyna, Sikora Lucyna
Czasopismo: Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej EMIL
IF: 0
Liczba punktów ministerialnych: 0
Opis:

 

W celu zapewnienia wysokiego poziomu obsługi klienta przedsiębiorstwa dążą do zintegrowania wszystkich działów, które realizacją swoich działań mają znaczny wpływ na stopnień zadowolenia odbiorcy. W każdej firmie występują trzy podstawowe rodzaje przepływu: towarów, pieniędzy oraz informacji. Wydawałoby się, że pierwsze dwa z wyżej wymienionych są najważniejsze, jednak w dzisiejszych czasach to dzięki sprawnemu przepływowi informacji można znacznie zwiększyć efektywność działalności przedsiębiorstwa. Z tego powodu ważne jest, by wszystkie obszary: sprzedaży, magazynowania i logistyki potrafiły ze sobą ściśle współpracować, skutecznie wymieniać między sobą informacje oraz podejmować decyzje, dzięki którym korzyść odniesie cały zakład. Wszystkie te działania są wspierane przez szereg narzędzi informatycznych, bez których obecnie żadna firma nie istniałaby. Jednym z systemów informatycznych stosowanych w logistyce jest ISOF-ERP oferowany przez firmę Heuthes. Jest to nowoczesne i elastyczne oprogramowanie pozwalające na zarządzanie firmą dowolnej branży przez Internet. System ten obejmuje 5 modułów:

 

  • DMS - moduł ten przeznaczony jest do gromadzenia, udostępniania i wyszukiwania różnego rodzaju dokumentów powstających w firmie lub też przychodzących z zewnątrz. Zawiera możliwość precyzyjnego wyszukiwania dokumentów według różnych kryteriów. Ponadto umożliwia zdefiniowanie i obsługę procesów przepływu informacji i dokumentów w całej firmie.
  • CRM – służy do gromadzenia, analizowania i raportowanie danych, planowania działań i prac pracowników, informowania o aktualnych stanie obsługi klienta. W module można zarejestrować dowolne zdarzenie z klientem np., spotkanie, rozmowę telefoniczną, prezentację.
  • Sprzedaż – głównymi zadaniami modułu są: zarządzanie zamówieniami od klientów, zarządzanie zamówieniami od dostawców, planowanie optymalnych tras dystrybucji towarów, zarządzanie zapasami, kontrola dostaw.
  • Magazynowanie – moduł pozwala na uzyskanie w każdej chwili kompletnej informacji dotyczącej wszystkich przychodów i rozchodów magazynowych, również w sytuacji, gdy towaru już w magazynie nie ma. Pełna historia operacji pozwala na dokładne kontrolowanie wszystkich zdarzeń oraz precyzyjne prowadzenie gospodarki magazynowej w firmie.
  • Logistyka – służy do obsługi: ofert, zamówień od klientów oraz zamówień do dostawców.

 

 

 

ISOF posiada zaawansowane mechanizmy logistyczne, które pozwalają na sprawną obsługę od momentu złożenia zamówienia przez klienta, poprzez pełną obsługę zamówienia w ramach firmy, wystawienie dokumentów sprzedażowych, aż do dostarczenia towaru klientowi

 

 

 

ISOF doskonale sprawdza się w firmach rozproszonych terytorialnie, gdzie odbywa się obrót towarami zlokalizowanych w różnych miejscach. Ponadto w firmach małych i średnich (również jednoosobowych i rodzinnych) możemy skorzystać z wersji uproszczonej – ISOF-START. Wszystkie procesy w ISOFie są w pełni zautomatyzowane. Dzięki wykorzystaniu Internetu i przeglądarki internetowej system jest łatwy we wdrożeniu a wykorzystując nowoczesną technologię może być również otwierany na smartfonach czy netbookach. Do podstawowych korzyści osiąganych dzięki ISOF-ERP zaliczamy przede wszystkich lepszą obsługę klienta. Oprócz tego ogranicza się czas marnowany na wyszukiwanie dokumentów. Również optymalizowany jest stan zapasów dzięki jednoczesnej analizie wszystkich magazynów i analizie rotacji oraz limitów logistycznych przy generowaniu zamówień. System pozwala na lepsze zarządzanie należnościami, zobowiązaniami i windykacją. Poza tym polepsza on wymianę informacji między pracownikami. Ważną zaletą jest fakt, że ISOF jest zintegrowany z oprogramowaniem OpenOffice oraz MS Office. System zapewnia wysoki poziom niezawodności i wydajności. Dzięki wymienionym funkcjonalnościom i zaletom system IFOS-ERP jest kluczem do sukcesu przedsiębiorstw, które go wdrożyły.

 

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl