Partnerzy:

Uczestnictwo w konkursie - Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej 2015, Czechy

Termin: 05.08.2015 - 15.08.2015
Miejsce:
Opis:

AKL PP na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej- Czechy 2015

Członkienie AKLu Politechniki Poznańskiej i Aeroklubu Poznańskiego- Agata Nykaza, Magda Stróżyk i Katarzyna Żmudzińska, w sierpniu 2015 roku brały udział w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej na lotnisku Zbraslavice w Czechach jako reprezentantki Polskiej Kadry Narodowej.

Agata i Kasia startowały w klasie ADVANCED, Magda w klasie UNLIMITED.

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba pilotów: 47 z 9 krajów w klasie ADVANCED (w tym 3 kobiety) oraz 32 pilotów z 6 krajów w UNLIMITED (w tym 2 kobiety). Warto podkreślić, że dziewczyny z AKL PP stanowiły większość wśród zawodniczek!

Warunki na zawodach były wyjątkowo trudne- bardzo wysokie temperatury powietrza, ostre słońce i popołudniowe gwałtowne burze dawały się we znaki.

Podczas zawodów rozegranych zostało 5 konkurencji w obu klasach. Mimo trudnych warunków i zawziętej konkurencji, dziewczynom udało się świetnie wypaść i zająć bardzo wysokie lokaty.

W kategorii ADVANCED, Agata zajęła świetne- 9 miejsce, Kasia uplasowała się na 4 pozycji, zdobywając tym samym złoty medal w klasyfikacji drużynowej! To już trzeci rok z rzędu, kiedy Polska Reprezentacja, z Kasią w składzie, podtrzymuje tytuł Mistrzów Świata!

W kategorii UNLIMITED, Magda wraz z kolegami z teamu wywalczyła brązowy medal drużynowo.

Te niecodzienne sukcesy są efektem przede wszystkim ciężkiej pracy indywidualnej i grupowej oraz wielu wyrzeczeń. Nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie wsparcie naszych sponsorów i partnerów- Politechniki Poznańskiej, ośrodka szkolenia Adriana Aviation, Aeroklubu Poznańskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl