Partnerzy:

Uczestnictwo w konkursie - Mistrzostwa Polski w akrobacji szybowcowej w klasie Advanced i Unlimited

Termin: 06 -12.07.2015
Miejsce:
Opis:

XX Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej

49. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced

06-12 lipca 2015 roku, Toruń

W dniach od 06 do 12 lipca 2015 na terenie Aeroklubu Pomorskiego odbyły się XX MISTRZOSTWA POLSKI W AKROBACJI SZYBOWCOWEJ w klasie ADVANCED i UNLIMITED.

W zawodach szybowcowych startowało szesnastu zawodników z Polski, jeden z Japonii i jeden z Anglii. Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej w klasie Advanced reprezentowały następujące osoby: Matecka Paulina, Nykaza Agata oraz Żmudzińska Katarzyna, a w klasie Unlimited: Stróżyk Magdalena. Zawodniczki startowały na następujących typach statków powietrznych:

• MDM-1 Fox,

• S-1 Swift

Poziom zawodów był wysoki, o czym świadczy fakt, że wiązanki pierwszej dwunastki zawodników zostały ocenione powyżej 70 procent. Na zawodach do oceny pozycji szybowców w strefie po raz pierwszy zastosowano system elektroniczny stworzony w ramach projektu Aero Safety Show Demonstrator+ PL. W ramach zawodów rozegrano trzy konkurencje; wiązanka znana, wiązanka dowolna i wiązanka nieznana.

W klasyfikacji międzynarodowej w klasie Advanced miejsce pierwsze zajęła Katarzyna Żmudzińska.

Równolegle rozegrane zostały Międzynarodowe Zawody w Akrobacji Szybowcowej w Klasie Unlimited, które wygrał Maciej Pospieszyński. Studentka ostatniego roku studiów magisterskich Magdalena Stróżyk, uplasowała się na 3 miejscu.