Partnerzy:

Uczestnictwo w konkursie - konkurs Areva COP21

Termin:
Miejsce:
Opis:

Konkurs był skierowany do młodych ludzi, którzy chcieliby wykorzystać swoje talenty redakcyjne na potrzeby ochrony środowiska naturalnego, a jego zasadniczym celem było uwrażliwienie opinii publicznej na kwestię wytwarzania niskoemisyjnej energii.

 

Honorowy patronat nad konkursem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Marcin Korolec, a wsparcia projektowi udzieliły ponadto Ambasada Francji w Polsce, EDF i CEA (francuski Komisariat ds. Energetyki Jądrowej i Alternatywnych Źródeł Energii).

 

Najlepsze artykuły nadesłane przez uczestników konkursu zostały opublikowane na łamach dziennika „Rzeczpospolita”, który był patronem medialnym projektu.

 

Jako dostawca technologii do wytwarzania niskoemisyjnej energii elektrycznej, AREVA jest zaangażowana w walkę z postępującymi zmianami klimatu. Poprzez ten konkurs dziennikarski chcemy przyczynić się do uwrażliwienia polskiej opinii publicznej na potrzebę codziennego i konkretnego przeciwdziałania zmianom klimatycznym” – powiedział Jean-André Barbosa, dyrektor AREVA na Europę Środkowo-Wschodnią.

 

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl