Partnerzy:

Uczestnistwo w konferencji - Konferencja „Konstrukcje podatne z blach falistych w budownictwie drogowym i mostowym”

Termin: 24-04-2017
Charakter: Międzynarodowy
Opis:

Zdjęcie użytkownika Ewa Sawińska.

III Międzynarodowa Konferencja „Konstrukcje podatne z blach falistych w budownictwie drogowym i mostowym”

W dniu 24 kwietnia członkowie Koła Mostowców Politechniki Poznańskiej uczestniczyli w Trzeciej Międzynarodowej Konferencji dotyczącej konstrukcji podatnych z blach falistych.

Organizatorzy konferencji: Viacon Polska, Politechnika Poznańska, Polski Komitet Geotechniki, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Poznaniu (SITK) oraz Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej.

Konferencja odbyła się w zamku w Rydzynie, który w 2017 r. Został wpisany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na listę Pomników Historii.

Uczestnikami Konferencji byli przedstawiciele z 15 krajów świata, w tym z Kanady, Szwecji, USA, Norwegii, Turcji, Bułgarii i wielu innych.

Koło Naukowe Mostowców Politechniki Poznańskiej było zaproszone na konferencję przez prof. PP, dr. hab. inż. Arkadiusza Madaja, przewodniczącego komitetu organizacyjnego konferencji.

Głownym celem konferencji była wymiana wiedzy i doświadczeń zebranych w ostatnich latach na temat konstrukcji podatnych z blach falistych stosowanych w inżynierii drogowej i kolejowej.

Tematyka wykładów, przedstawionych w trakcie konferencji, dotyczyła:

  • badania i rozwoju,
  • teorii i projektowania,
  • przeglądu norm obliczeniowych obowiązujących w Europie w zakresie konstrukcji z blach falistych,
  • nowych rozwiązań technologicznych,
  • problematyki trwałości i utrzymania konstrukcji z blach falistych,
  • wzmacniania obiektów z zastosowaniem konstrukcji z blach falistych,
  • najlepszych praktyk w projektowaniu i wykonawstwie konstrukcji podatnych.

Uczestnictwo w międzynarodowej konferencji, dyskusjach znanych naukowców i profesorów na temat projektowania i wykonawstwa konstrukcji podatnych z blach falistych podnosi wiedzę młodych inżynierów oraz inspiruje do rozwijania się w kierunku zawodowym.

Koło Naukowe Mostowców PP serdecznie dziękuje wszystkim organizatorom Konferencji oraz prof. PP, dr. hab. inż. Arkadiuszowi Madajowi za zaproszenie.

 

Poznań, maj 2017

Galeria

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl