Partnerzy:

Uczestnistwo w konferencji - II SOPOCKIE Warsztaty Logistyczne

Termin: 19-11-2015
Charakter: Krajowy
Opis:

W dniach 19-20 listopada 2015 Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowało II Sopockie Warsztaty Logistyczne pod hasłem „Logistyka w teorii i praktyce”, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Oczywiście i nas nie mogło tam zabraknąć , tak więc w wydarzeniu uczestniczyły dwie przedstawicielki naszego Koła, Justyna Pyska i Natakia Łukowska, które wygłosiły referat pt. „Jak dostarczyć na czas? Droga przesyłki ekspresowej na przykładzie firmy DHL” w którym przedstawiły przede wszystkim zasady funkcjonowania centrum przeładunkowego pod Lipskiem w Niemczech.

Pierwszego dnia o godz. 9:45 odbyło się uroczyste rozpoczęcie warsztatów, po czym wysłuchaliśmy prezentacji przedsiębiorstw, które wsparły tegoroczne wydarzenie. O godzinie 11 rozpoczęły się warsztaty, które podzielona były na III bloki. Każdy z uczestników mógł wybrać te warsztaty, które najbardziej go interesują, a musimy przyznać, że tematyka każdego z nich była naprawdę ciekawa – certyfikowane palety EPAL, zawód – recykler, marnotrawstwo-wyzwanie w logistyce, bezpieczeństwo pracy w TSL, procesy logistyczne w firmie kurierskiej oraz informatyczne narzędzia wspierające obsługę procesów spedycyjnych.

 

O godzinie 17 studenci prezentowali swoje referaty.  I miejsce zdobyły przedstawicielki Koła Naukowego Logistyki i Innowacji LOGIN z Uniwersytetu Łódzkiego, którym serdecznie gratulujemy.

 

Po całym dniu obfitującym w ciekawe treści merytoryczne odbyła się impreza integracyjna, na której można było sprawdzić swoje umiejętności wokalne podczas karaoke.  Zabawa była niezwykle udana!

 

Drugiego dnia odbyły się zaplanowane wycieczki do firm – tu też uczestnicy mogli dokonać wyboru spośród kilku przedsiębiorstw. Studentki z naszego koła zdecydowały się na wycieczkę do  Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA, podczas której zapoznały się z poszczególnymi strefami firmy oraz z organizacją pracy przy produkcji środków farmaceutycznych.

Koło Naukowe Logistyka jeszcze raz bardzo dziękuje gospodarzom za zaproszenie na tak ciekawe wydarzenie , za niezwykłą gościnność oraz za wspaniałą atmosferę, jaka panowała przez te dwa dni. Pomimo deszczu, jaki towarzyszył nam nieustannie w Sopocie przedstawicielki naszego Koła zgodnie stwierdziły, że bez wahania przyjechałyby jeszcze raz!

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl