Partnerzy:

Uczestnistwo w konferencji - I Konferencja Logistyczna w Centrum Polski

Termin: 21-01-2016
Charakter: Krajowy
Opis:

 

W dniach 26-27 listopada 2015 r. w Łodzi odbyła się I Konferencja Logistyczna Logistyka w Centrum Polski, która zorganizowana została przez SKNL Kaizen działające przy Politechnice Łódzkiej. Tematem konferencji były innowacje w logistyce.

 

Rozpoczęcie konferencji nastąpiło 26 listopada o godzinie 9:00. NA początku przemówiła doc. Hanna Niedźwiedzińska. Następnie odbyła się prelekcja pięciu firm. Najpierw wystąpił pan Łukasz Wrona – pracownik firmy Dachser. Przedstawił on np. różne historyczne oraz aktualne pomysły innowacji w logistyce dystrybucji. Później wystąpili prelegenci Clariant, którzy opowiedzieli o firmie. Następnie wystąpili pan Paweł Krakowski oraz pani Agnieszka Krakowska. W swojej prelekcji opisali firmę, w której pracują – Procter and Gamble. Przedostatnią prelekcję wygłosił pan Dominik Łoboda – przedstawiciel Mondelez. Przedstawił on proces wdrożenia SAP APO w ich firmie. Pierwszą część tego dnia konferencji zakończył pracownik Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, który opowiedział o powstaniu i funkcjonowaniu przewoźnika.

 

Po krótkiej przerwie kawowej nadszedł czas na szkolenie zorganizowane przez UPS. Pani Marta przedstawiła uczestnikom różne rodzaje mnemotechnik. Po warsztacie i krótkiej przerwie nastąpiła ostatnia już część tego dnia konferencji, mianowicie wystąpienie studentów. Zaprezentowano 4 referaty. Jako pierwsze wystąpiły reprezentantki naszego koła naukowego – Katarzyna Kowalska oraz Lucyna Sikora. Przedstawiły referat o tytule „Innowacyjna forma składowania szansą na zmniejszenie deficytu powierzchni magazynowych”. W swojej prezentacji opowiedziały o sytuacji na rynku powierzchni magazynowych i zaproponowały rozwiązanie na malejący wskaźnik pustostanów. Ich pomysłem na innowację w tym obszarze jest składowanie podziemne, które przedstawiły na podstawie kompleksu Subtropolis. Kolejny referaty prezentowane podczas konferencji dotyczyły transportu intermodalnego, mapowania strumienia wartości oraz automatycznej identyfikacji towarów. Prezentacja naszych reprezentantek okazała się najlepsza i dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce. Tak oto zakończył się pierwszy dzień konferencji. Niestety Kasia z Lucyna musiały wrócić w czwartek do Poznania ze względu na odbywające się w piątek zajęcia.

 

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl