Partnerzy:

Wycieczka do firmy - Arjohuntleigh

Termin: 19-11-2015
Nazwa firmy: Arjohuntleigh
Miasto: Komorniki
Liczba osób uczestniczących: 12
Opis:

Dnia 19 listopada 2015 roku silna, bo aż dwunastoosobowa ekipa reprezentująca Koło Naukowe „Logistyka” wzięła udział w wycieczce do ArjoHuntleigh, firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją między innymi profesjonalnych łóżek medycznych i opasek przeciwzakrzepowych. ArjoHuntleigh zlokalizowane jest w Komornikach pod Poznaniem i stanowi część szwedzko-amerykańskiej grupy Getinge.

W ArjoHuntleigh przywitała nas pani Agata Mendyk z działu HR, z którą przeszliśmy do salki konferencyjnej „Rzym”. Po krótkim omówieniu planu wycieczki oraz przypomnieniu podstawowych zasad BHP dotyczących poruszania się po terenie firmy przejął nas pan Maciej Koc, dyrektor działu optymalizacji procesów, z którym zeszliśmy na teren produkcji.

Pan dyrektor w bardzo rzeczowy i dokładny sposób dokonał oprowadzenia nas po hali produkcyjnej i magazynach. Przedstawił nam między innymi sposób działania systemu Kanban, dzięki czemu mogliśmy skonfrontować wiedzę pozyskiwaną na uczelni z rzeczywistością. Warto dodać, że nasz przewodnik odpowiedział na każde pytanie zadane z naszej strony, a było ich naprawdę sporo.
Następnie ponownie udaliśmy się do salki konferencyjnej, gdzie przejęła nas pani pracująca w dziale HR. Mieliśmy okazję wziąć udział w prezentacji dotyczącej firmy, omówione zostały podstawowe jej założenia, historia, zaprezentowane zostały również pokrótce wyroby produkowane przez firmę. Firma zajmuje się produkcją sprzętu medycznego ułatwiającego rekonwalescencję osobom chorym, ale też ułatwiającego pracę ich opiekunom.
Całość zwiedzania zajęła około dwóch godzin. Na koniec wycieczki dostaliśmy upominki w postaci długopisów, ekotoreb i krówek. Podsumowując, największe wrażenie wywarła na nas zdecydowanie organizacja pracy. Wszystko było przejrzyste i dobrze rozplanowane. Wycieczka była świetną okazją do zobaczenia, jak tak naprawdę działa koncepcja Lean Management w praktyce. Pracownicy ArjoHuntleigh podchodzili do nas z ogromną życzliwością, a na każde pytanie starali się odpowiedzieć jak najdokładniej. Do Poznania wróciliśmy bogatsi o kolejne doświadczenia i wiedzę, jak działa jedno z przedsiębiorstw w regionie.

Galeria

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl