Partnerzy:

PUT Solar Dynamics (PUT Solar Dynamics)

Wydział:

Telefon:

Adres e-mail:

Wydział Elektryczny

pokaż numer

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

Filip Laskowski

Wiceprzewodniczący:

wyślij wiadomość

Kinga Szuszakiewicz

Opiekunowie:

Grzegorz Ślaski Opiekun

Leszek Kasprzyk Opiekun

Opis Koła Naukowego
PUT Solar Dynamics to grupa ambitnych studentów, którzy za cel postawili sobie budowę samochodu zasilanego energią słoneczną. Zespół stanowi 30 młodych ludzi, aktywnie działających w 8 kołach naukowych Politechniki Poznańskiej. Nie zamierzamy jednak powielać powszechnych schematów – stawiamy na innowacyjność. Projektowany samochód stanowi połączenie najnowszych trendów motoryzacyjnych z zyskującą na popularności energetyką odnawialną. Na całym świecie jeździ zaledwie niespełna 100 takich pojazdów! Poprzez udział w wyścigach samochodów słonecznych i wydarzeniach związanych z alternatywnymi źródłami energii, celujemy w podniesienie świadomości w zakresie energii odnawialnej. Skupiamy się na nieodłącznych wyzwaniach w technologii elektrycznych samochodów zasilanych energią słoneczną. Projekt stwarza możliwość empirycznej nauki, poszerzania doświadczenia oraz tworzenia ekologicznej przyszłości. Inspiruje przy tym studentów w niego zaangażowanych do przekraczania granic dzisiejszej inżynierii i wprowadzania w nią studenckich innowacji. Studenci z zespołu PUT Solar Dynamics planują wyjazd na zawody samochodów słonecznych do Australii, USA, RPA czy Hiszpanii. Najbardziej elitarne z nich to World Solar Challange w Australii, które wymagają przejechania całego kontynentu, 3000 km, z północy na południe Australii. Ze względu na interdyscyplinarny charakter projektu nasi członkowie podzieleni są na dwa działy - techniczny oraz marketingu. W dziale technicznym wyróżniamy natomiast studentów zajmujących sekcją elektryczną, nadwozia oraz podwozia. Pełna współpraca obydwóch działów jest niezbędna do osiągnięcia finalnego sukcesu!
Filtracja:    

Głównym celem Koła Naukowego PUT Solar Dynamics jest zaprojektowanie oraz zbudowanie w pełni funkcjonalnego samochodu napędzanego energią słoneczną. Prace nad tym celem stale trwają, a rozpoczęły się w czerwcu 2016 r. Po okresie wakacyjny, który przebiegł pod znakiem researchu, zbierania informacji oraz odpowiedniej kadry - właściwa praca projektowa rozpoczęła się od początku października 2016 r. Obecnie wykańczana jest faza projektowa, a od nowego semestru rozpocznie się faza k  czytaj więcej...

Wydarzenie - Rekrutacja  | data dodania: 31-01-2017 0:40

Zapotrzebowanie kadrowe zdeterminowało przeprowadzenie przez Koło akcji rekrutacyjnej.

 czytaj więcej...

Własnoręcznie zbudowany pakiet akumulatorów poddano badaniu wpływu temperatury na jego pracę. Są to niezbędne działania przy określeniu wymaganej docelowej pojemności akumulatorów w projekcie samochodu solarnego. Materiały pochodziły z kolekcji prywatnych autorów oraz z zakupów z własnych pieniędzy.  Część prac wykonywana była w PUT Labie oraz w laboratoriach PP. Pomocą wykazali się pracownicy Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej.

 czytaj więcej...

Budowa dwóch mini-modeli samochodów zasilanych energią słoneczną na potrzeby wystawianego podczas DOSiKN-u stoiska. Obydwie konstrukcje zostały wykonane samodzielnie przez członków Koła. Materiały pochodziły z kolekcji prywatnych autorów oraz z zakupów z własnych pieniędzy. Część prac wykonywana była w PUT Labie oraz w laboratoriach PP.

 czytaj więcej...
Warsztat - Szkolenia Solid Edge  | data dodania: 31-01-2017 0:23

Organizacja dwóch szkoleń/warsztatów z obsługi oprogramowania Solid Edge na potrzeby projektowe członków Koła. Szkolenia zorganizowane zostały we współpracy z KN IWP, którego członek je poprowadził.

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Konkurs DOSiKN  | data dodania: 31-01-2017 0:15

Organizacja konkursu, którego tematyką była fotografia z maskotką Koła podczas DOSiKN-u. Pula nagród barterowych, zdobytych ze współpracy z zewnętrznymi firmami, wyniosła 5500 zł. Konkurs miał na celu promocję Koła i realizowanego projektu.

 czytaj więcej...
Wydarzenie - DOSiKN - stoisko  | data dodania: 30-01-2017 23:57

Wystawienie stoiska Koła (wówczas jeszcze niezrzeszonej grupy studentów z różnych Kół) podczas Dnia Organizacji Studenckich i Kół Naukowych, na którym można było zobaczyć m.in.: własnoręcznie zbudowane, przez członków Koła, modele samochodów zasilanych energią słoneczną.

 czytaj więcej...
Wycieczka - Wycieczka do Łodzi  | data dodania: 30-01-2017 23:39

Dnia 3 grudnia odbyliśmy 10-osobową grupą wycieczkę do Łodzi, w celu wymiany doświadczeń projektowych z istniejącym na tamtejszej Politechnice zespołem, który w swoim dorobku ma już budowę samochodu solarnego.

 czytaj więcej...
Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl