Partnerzy:

Koło Naukowe Technologii Ochrony Wód (KN TOW)

Wydział:

Telefon:

Adres e-mail:

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska

pokaż numer

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

inż. Marta Stachowiak

Wiceprzewodniczący:

inż. Paulina Szulc

Opis Koła Naukowego
Działalność badawcza związana z technologią oczyszczania ścieków i odnowy wody w przemyśle, udział w konferencjach, praktykach zawodowych, współpraca z zakładami przemysłowymi. W ramach działalności w Kole studenci mają możliwość: zmierzenia się z rzeczywistymi problemami technologicznymi i poszukiwania najlepszych rozwiązań, przeprowadzenie badań w skali laboratoryjnej oraz w skali technicznej na rzeczywistych obiektach, uczestniczenia w procesie wdrożeniowym nowych systemów odnowy wody i oczyszczania ścieków, nauki projektowania, nabycia umiejętności patrzenia okiem wykonawcy i użytkownika projektowanych systemów, projektowanie zgodne z najnowszymi standardami, realizacji prac inżynierskich i magisterskich, odbycia praktyk w branżowych firmach i w zakładach przemysłowych, organizacji warsztatów laboratoryjnych dla szkół.
Filtracja:    
Wycieczka do firmy - Aquanet S.A.  | data dodania: 26-05-2017 22:38

Wyjść do przepompowni ścieków przy ulicy Garbary w Poznaniu wraz z dokładnym zwiedzaniem i zapoznaniem się z zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi i technologiami.

 czytaj więcej...

Na konfenercji inż. Marta Stachowiak wygłosiła prezentację dotyczącą Eksploatacji sieci kanalizacyjnej grawitacyjno-tłocznej w kontekście pojawiących się problemów uciążliwości zapachowej. Uczestnicy mieli możliwość posłuchać ciekawych prezentacji związanych z tematyką pracy naszego Koła.

 czytaj więcej...

Warszty prezentujące proces koagulacji i flokulacji oraz procesy zachodzące w osadzie czynnym. Całość poprzedziła prezentacja dotycząca kierunku Inżynierii środowiska, uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

 czytaj więcej...

Warsztaty promujące nauki techniczne ze szczególnym uwzględnieniem Inżynierii środowiska. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działaniem kolumny filtracyjnej. Wykonywali badania kwasowości i zasadowości, oraz poznali proces koagulacji i flokulacji. Mieli także możliwość obserwacji osadu czynnego pod mikroskopami.

http://letnisko.superszkolna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/228749/_klasa_via_na_politechnice_poznanskiej

 czytaj więcej...

Całodniowe warsztaty dla uczniów klas 4 promujące Inżynierię środowiska. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z metodami oczyszczania ścieków i uzdatniania wody, poznali mikroorganizmy występujące w osadzie czynnym i mieli możliwość odszukania ich pod mikroskopami.

http://spkostrzyn.pl/?p=7334

 czytaj więcej...

Warszaty prezentujące proces flokulacji i koagulacji. Prezentacja mikroorganizmów występujących w osadzie czynnym (zajęcia z mikroskopem).

 czytaj więcej...

Warsztaty dotyczące procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Mali naukowcy mieli także możliwość zajrzenia pod mikroskop w poszukiwaniu mikroorganizmów w osadzie czynnym.

 czytaj więcej...
Tagi
Ochrona ŚrodowiskaInżynieria ŚrodowiskaUzdatnianie wodyWodaTechnologie ochrony środowiskaOczyszczanie ścieków
Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl