Partnerzy:

Koło Naukowe Sieci Komputerowych i Systemów Rozproszonych (KN SKiSR)

Wydział:

Adres e-mail:

Strona www:

Wydział Informatyki

pokaż stronę

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

Jakub Woźniak

Wiceprzewodniczący:

wyślij wiadomość

Michał Buszkiewicz

Opis Koła Naukowego
Koło skupia w sobie studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Poznańskiej chcących poszerzać horyzonty w dziedzinie systemów rozproszonych i współbieżnych, sieci komputerowych i informatyki w ogóle poprzez organizację wykładów, warsztatów i spotkań oraz pracę nad wspólnymi projektami.
Filtracja:    
Wydarzenie - DevOps Poznan Meetup  | data dodania: 31-03-2017 2:23

We are to talk about containers, Mesos, Kubernetes and anything else that we find exciting ;) This is also a place and time to get together and exchange experiences and contact details:)

_______________________________________________________________

Agenda: 

czytaj więcej...

KN Sieci Komputerowych i Systemów Rozproszonych serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Capture the Flag organizowanym przez firmę BAE Systems.

 czytaj więcej...
Prelekcja - Apache Spark  | data dodania: 29-03-2017 2:12

Koło Naukowe Sieci Komputerowych i Systemów Rozproszonych oraz Poznań Scala Users Group zapraszają na prelekcję: "Apache Spark, czyli MapReduce na sterydach"

Obszerny wstęp do jednego z najszybciej rozwijających się projektów fundacji Apache. Swój udział w jego rozwoju miało ponad  czytaj więcej...

Wydarzenie - Google Tech Talk @ PUT  | data dodania: 29-03-2017 2:09

Zastanawiało Cię kiedyś jak Google działa od środka? Interesuje Cię czym zajmują się inżynierowie w warszawskim biurze Google? Przyjdź i dowiedz się więcej!

 

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Linux Presentation Day  | data dodania: 29-03-2017 2:06

Linux Presentation Day to cykliczne wydarzenie dla osób, które dotąd nie zetknęły się z systemem Linux a chciałyby go poznać. Koncepcja tego wydarzenia powstała w 2014 roku w Berlińskiej Grupie Użytkowników Linuksa (BeLUG)czytaj więcej...

Prelekcja - Wydajny Linux  | data dodania: 29-03-2017 2:02

Aplikacja nie działa tak szybko jak powinna? Nowy serwer za dziesiątki tysięcy złotych nie radzi sobie z obsługą ruchu? To normalne, zawsze znajdziemy jakiś zasób, który nas ogranicza. Tylko jak go zidentyfikować?!

Podczas prelekcji poznasz typowe narzędzia sysadmina, które pomagają w monitorowaniu wykorzystania zasob&oac  czytaj więcej...

Prelekcja - Model aktorów  | data dodania: 29-03-2017 2:01

What if I told you… distributed computing can be so easy you won't even notice you're doing it?

Model aktorów to naturalne rozszerzenie paradygmatu obiektowego do systemów współbieżnych i rozproszonych. Zamiast pisać wątki, serwery, czy klienty, w modelu aktorów wszystko to jest zastąpione obiektami  czytaj więcej...

Prelekcja - Bezpieczny serwer  | data dodania: 29-03-2017 2:00

Zaczynasz przygodę z systemem GNU/Linux na serwerze? Chcesz pobawić się własnym VPS-em lub dedykiem? Poznaj podstawy konfiguracji systemów operacyjnych. Dzięki zdobytej wiedzy przygotujesz podstawowe środowisko odporne na najczęstsze zagrożenia, które czyhają w Internecie.

Podczas prelekcji poznasz:

    czytaj więcej...

To już jedenasta edycja Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania – jednego z najpopularniejszych polskich wydarzeń środowiska FLOSS. Organizatorom P.I.W.O. od zawsze przyświeca idea aktywizacji kreatywnych jednostek i promocji innowacyjnych pomysłów informatycznych rozwijanych zgodnie z filozofią otwartego oprogramowania.

czytaj więcej...

Warsztat - Git dla zaawansowanych  | data dodania: 20-01-2016 23:33

Korzystasz już z Gita, ale często napotykasz na problemy. Nic dziwnego, Git jest trudny.

Na tym spotkaniu postaramy się go wspólnie poskromić. Przetrenujemy skomplikowane scenariusze merge'owania, zmian historii oraz pracy na wielu repozytoriach na raz. Wszystko na przykładach z życia.

czytaj więcej...

Warsztat - Git dla początkujących  | data dodania: 20-01-2016 23:32

Każdy programista potrzebuje systemu kontroli wersji. Jeżeli jeszcze nie używasz żadnego z popularnych rozwiązań, najwyższy czas zacząć!

Kontrola wersji to nie tylko wspólne rozwijanie oprogramowania przez cały zespół - to również lepsze zarządzanie projektem oraz łatwiejsze szukanie błędów. A Git to jedno z najpop  czytaj więcej...

Warsztat - Profilowanie kodu (w Linuksie)  | data dodania: 20-01-2016 23:31

Na warsztatach zapoznasz się z:

  • profilowaniem aplikacji kompilowanych do kodu natywnego (ostrzegam: przykłady będą w C++) bez ingerencji w kod,
  • wykorzystaniem nar  czytaj więcej...
Prelekcja - Wprowadzenie do języka Scala  | data dodania: 20-01-2016 23:30

Pierwsze spotkanie z cyklu poświęconego językowi Scala. Podczas prelekcji poznasz lub przypomnisz sobie podstawy programowania w Scali - nowoczesnego języka funkcyjnoobiektowego, który działa na maszynie wirtualnej Java. Ten potężny i nowoczesny język znajduje swoje zastosowania w wielu firmach, m.in. LinkedIn, Twitter, FourSquare. Chcesz dowiedzieć się dlaczego Scala zyskuje taką popularność? Przyjdź i poznaj: - podstawy składni, - typy danych, - obiektowość i funkcyjność, - obsługę k  czytaj więcej...

Prelekcja - Scala, Akka, Play  | data dodania: 20-01-2016 23:17

Scala to relatywnie młody język łączący w sobie cechy języków obiektowych i funkcyjnych. Działa na platformie JVM dzięki czemu może być traktowany jako alternatywa dla języka Java. Jego zalety doceniły m.in. Twitter, LinkedIn, Netflix. Na prelekcji przedstawione zostaną przydatne elementy języka Scala, takie jak:

  • czytaj więcej...
Tagi
SoftwareBezpieczeństwo sieciITAplikacje niskopoziomoweOpen SourceCISCOSieci komputeroweAdministracja informatycznaSystemy operacyjneTworzenie aplikacjiAplikacje wysokopoziomoweAplikacje internetoweOprogramowanieTransmisja danych
Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl