Partnerzy:

Koło Naukowe SENSOR (KN Sensor)

Wydział:

Adres e-mail:

Strona www:

Wydział Elektryczny

pokaż stronę

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

Wojciech Ludowicz

Wiceprzewodniczący:

Agnieszka Domeracka

Opis Koła Naukowego
Koło naukowe SENSOR jest kołem działającym od wielu lat na Wydziale Elektrycznym przy zakładzie metrologii i optoelektroniki. Jego celem jest popularyzacja wiedzy z dziedziny elektroniki oraz mikrokontrolerów AVR i STM 32. Koło prowadzi kursy z wspomnianych wyżej dziedzin, podczas których studenci rozpoczynający swoją przygodę z elektroniką i mikrokontrolerami mogą nabyć nowe, praktyczne umiejętności, rozszerzyć swoja wiedzę nabytą w trakcie studiowania, skorzystać z doświadczenia starszych kolegów oraz spotkać się z innymi hobbystami. Koło naukowe prowadzi również projekty, które pomagają zdobyć umiejętności tworzenia dokumentacji technicznych oraz pracy w zespole.
Filtracja:    
Warsztat - Kurs Elektroniki Cyfrowej  | data dodania: 12-01-2017 1:22

Na kursie Elektroniki Cyfrowej uczestnik ma okazję zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami oraz prawami jakie obowiązują w elektronice. Zajęcia mają charakter praktyczny, każdy uczestnik otrzymuje zestaw elementów, na którym następnie pracuje, budując wybrane przez prowadzącego układy elektroniczne. 

 

Wymagane umiejętności:

  • Podstawy z działu elektrotechniki
 czytaj więcej...
Warsztat - Programowanie mikrokontrolerów AVR  | data dodania: 12-01-2017 1:13

Na warsztatach uczestnicy mają okazję zapoznania się z możliwościami oraz językiem programowania mikrokontrolerów z rodziny AVR firmy ATMEL. Koło naukowe udostępnia specjalistyczne płytki uruchomieniowe, dzięki czemu uczestnik może skupić się wyłącznie na programowaniu nie tracąc przy tym czasu na projektowanie i realizację układu.

 

Wymagane umiejętnośći:

  • Podstawy z języka C++
  • Znajomość absolutnych podstaw elektrotechniki
  •  czytaj więcej...
Tagi
AVRSTM 32Technika cyfrowaDokumentacja technicznaĆwiczenia projektoweElektronikaTechnika analogowaWarsztatyAutomatyka i RobotykaProjekty badawcze
Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl