Partnerzy:

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska (KNIŚ)

Wydział:

Telefon:

Adres e-mail:

Strona www:

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska

pokaż numer

pokaż stronę

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

Klaudia Pirańska

Wiceprzewodniczący:

wyślij wiadomość

Sara Urbańska

Opiekunowie:

Łukasz Amanowicz Opiekun

Opis Koła Naukowego
Organizacja dla członków KNIŚ wyjazdów dydaktycznych, wyjść na budowy obiektów pokazowych eksperymentalnych związanych z budownictwem energooszczędnym i pasywnym, udział w targach branżowych - spotkania z projektantami, praktykami związanymi z Inżynierią Środowiska - projekt „Studenci studentom” – warsztaty branżowe, dodatkowe zajęcia, ćwiczenia laboratoryjne przygotowywane przez studentów, korepetycje dla studentów IŚ - spotkania promocyjne dla uczniów szkół średnich – promocja kierunku Inżynieria Środowiska i Politechniki Poznańskiej w liceach w woj. wielkopolskim i nie tylko - popularyzacja czytania literatury i prasy branżowej poprzez akcje „książka za pół ceny” oraz losowanie czasopism branżowych - cykliczne spotkania dla członków – prezentacje prac inżynierskich, magisterskich, branżowe, przygotowywane przez studentów - Gazetka KNIŚ – „Moja rura” – dwumiesięcznik integrujący środowisko akademickie kierunku inżynieria środowiska oraz prezentujący wiedzę branżową.
Filtracja:    
Wydarzenie - Spotkanie Członków KNIŚ  | data dodania: 27-10-2016 19:13

26.10 odbyło się pierwsze w tym semestrze Spotkanie Członków KNIŚ! Podczas spotkania Aneta Wysocka przedstawiła nam wyniki badań, którę prowadziła w Niemczech "Kompozyty ceramiczne w inżynierii środowiska", absolwentka Roksana Wylegała opowiedziała o plusach i minusach swojej pracy po studiach (koordynator najemców), Aleksandra Golczak, na podstawie referatu na konferencję Budmika "  czytaj więcej...

Wycieczka - Spacer po Termach Maltańskich  | data dodania: 14-01-2016 23:55

W dniu 26 listopada 2015 odbyło się zwiedzanie systemów oraz instalacji sanitarnych w kompleksie Term Maltańskich. Uczestnicy zobaczyli węzeł cieplny, obiegi filtracyjne, centrale wentylacyjne, komory kurzowe, pomieszczenia dozowania reagentów, a także spojrzeli na baseny rekreacyjne oraz Jezioro Maltańskie z dachu obiektu.

 czytaj więcej...
Wycieczka - Półwiejska_2  | data dodania: 14-01-2016 1:26

Dnia 15 kwietnia 2015 członkowie Koła Naukowego Inżynierii Środowiska zwiedzili budowę obiektu biurowo-handlowego przy ulicy Półwiejskiej 2. Studenci zobaczyli m.in. bardzo ciekawy system oddymiania, centralę wentylacyjną, węzeł cieplny oraz system zagospodarowania wody deszczowej.

 czytaj więcej...

PhD Zdenek Galad z Uniwersytetu w Ostrawie (Czechy) gościł w naszym Instytucie 12 maja 2015 roku. Wygłosił wykład "Heating systems in renovated buildings and energy consumption in swimming pools" oraz zachęcał studentów do nauki na jego macierzystej uczelni w ramach programu Erasmus.

 czytaj więcej...

Grupa 20 uczniów gimnazjum w Czerwonaku odwiedziła 3.02.2015 Instytut Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. W trakcie wizyty nasz kierunek, a także tajniki specjalizacji „ciepłej” i „zimnej” wody zaprezentowali opiekunowie kół naukowych IŚ: mgr inż. Katarzyna Jaszczyszyn oraz mgr inż. Łukasz Amanowicz (doświadczenia w laboratorium wody i ścieków oraz  czytaj więcej...

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej we współpracy z Centrum Budownictwa Pasywnego Politechniki Poznańskiej zorganizowało Dzień Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego 2015, który miał miejsce na Politechnice Poznańskiej 23 kwietnia. W tym roku, tak jak w poprzedniej edycji, wydarzenie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat budownictwa energooszczędnego oraz propagowanie zainteresowania tą tematyką.

Podczas tegorocznego wydarzenia odbyła się I  czytaj więcej...

Udział w konferencji BioOrg 2015 polegający na przedstawieniu posteru pt. "Materiały kompozytowe w technologii oczyszczania ściekow z wykorzystaniem ruchomego złoża biologicznego" w sekcji biomateriałów.

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Szkolenie z programu SWMM część 2  | data dodania: 12-01-2016 21:44

W dniu 10 grudnia 2015 roku przeprowadzony zostały drugi z etapów szkolenia z programu SWMM, czyli programu symulacyjnego przeznaczonego do projektowania, analizy, przygotowania modernizacji kanalizacji deszczowej. Etap drugi był przeznaczony dla osób swobodnie czujących się w posługiwaniu się programem. W efekcie pozwolił studentom na poznanie większości sekretów symulacji SWMM.

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Szkolenie z programu SWMM część 1  | data dodania: 12-01-2016 21:41

W dniu 2 grudnia 2015 roku przeprowadzony został pierwszy etap szkolenia z programu SWMM, czyli programu symulacyjnego przeznaczonego do projektowania, analizy, przygotowania modernizacji kanalizacji deszczowej. Przedstawione zostały podstawy programu, aby osoby, nie mające z nim wcześniejszej styczności mogły w pełni zapoznać się z jego zasadami. 

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Spotkanie członków KNIŚ  | data dodania: 12-01-2016 15:39

Na spotkaniu członków KNIŚ zostały zaprezentowane 3 prezentacje dotyczące wykorzystania grafenu, rozbiórki obiektów budowlanych oraz gruntowych bezprzewodowych wymienników ciepła.  

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Spotkanie członków KNIŚ  | data dodania: 11-01-2016 18:02

Na spotkaniu można było dowiedzieć się o działaniach naszego Koła (m.in. konferencjach DBPiE oraz Budmika), reaktorze przepływowym UASB oraz o charakterystykach przepływowych powietrznych wielorurowych wymienników ciepła. W ramach podziękowań za bycie członkiem zarządu wręczyliśmy 3 dziewczynom prezenty, które już skończyły studia. 

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Spotkanie członków KNIŚ  | data dodania: 11-01-2016 17:58

Podczas spotkania Sebastian Rejer opowiedział nam o świadectwach i audytach energetycznych, Joanna Biedroń przedstawiła nam jak możemy promować nasz kierunek w szkołach średnich oraz Kamila Rolirad wtajemniczyła nas w swoją pracę naukową, którą prowadziła w Indiach :) Przygotowaliśmy również niespodzianki dla naszych członków w postaci wykresów Molliera z logiem koła.

 czytaj więcej...

Cykl szkoleń z obsługi programu Autodesk Revit organizowany przy współpracy studentów Inżynierii Środowiska, Budownictwa i Architektury. 

Druga edycja szkolenia organizowanego przez studentów dla studentów. Szkolenie składało się z 5 spotkań, w których uczestniczyło blisko 200 osób. Szkolenie obejmowało obsługę program Autodesk Revit. Spotkania zostały podzielone tematycznie: podstawy, kons  czytaj więcej...

Wycieczka do firmy - Daikin  | data dodania: 10-01-2016 23:08

czytaj więcej...

Wycieczka - Zwiedzanie mleczarni wrzesińskiej  | data dodania: 10-01-2016 19:14

Podczas wycieczki studenci naszego koła zostali zapoznani z urządzeniami oraz technologią stosowaną w mleczarni wrzesińkiej. 

 czytaj więcej...
Prelekcja - Szkolenie w firmie Reflex  | data dodania: 10-01-2016 19:08

Szkolenie zostało przeprowadzone przez przedstawiciela firmy Reflex i dotyczyło takich zagadnień jak: prawidłowe dobranie naczynia wzbiorczego; najczęściej popełniane błędy przy doborze naczyń wzbiorczych; czy w instalacji można stosować kilka naczyń wzbiorczych; w którym miejscu należy w instalacji zamontować naczynie wzbiorcze; normy dotyczące doboru naczyń wzbiorczych – porównanie; jak automa  czytaj więcej...

Wydarzenie - Szkolenie Ekoklimax  | data dodania: 10-01-2016 19:03

Szkolenie dotyczące central wentylacyjnych, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych.

 czytaj więcej...

Studenci naszego koła zostali zpoznani z działeniem kotłowni parowej znajdującej się na terenie poznańskiej palmiarni. 

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Zwiedzanie browaru poznańskiego  | data dodania: 10-01-2016 18:55

Podczas zwiedzania browaru poznańskiego studenci naszego koła dowiedzieli się jak produkuje się piwo. Dodatowo zostali zapoznali z urządzeniami znajdującymi się w kotłowni.  

 czytaj więcej...
Prelekcja - Wykład Rafako  | data dodania: 10-01-2016 18:31

Wykład przeprowadzony przez przedstawiciela firmy Rafako dotyczył m.in metod odsiarczania spaliń metodą półsuchą i mokrą oraz budowy kotłów fluidalnych. 

 czytaj więcej...

W marcowym numerze naszej gazetki znajdziecie między innymi wywiad z prof. dr hab. inż. Czesławem Oleśkowicz-Popielem, opis wydarzenia MakerSpace, dowiecie się co to są zielone dachy, będziecie mogli porównać grubości izolacji i na co one mają wpływ, a także dowiecie się jaka jest zależność między budynkami energooszczędnymi a wentylacją i klimatyzacją. 

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Szkolenie DOLINA FOTOWOLTAIKI  | data dodania: 09-01-2016 22:54

Program szkolenia obejmuje następującą tematykę:
- Ustawa OZE - nowelizacja,
- Mikroinstalacje - dla kogo są opłacalne,
- Kredyt Prosument - jak przygotować dokumentację,
- Rentowność instalacji PV - taryfy gwarantowane, net-metering,
- Zabezpieczenia mikroinstalacji.

 czytaj więcej...
Wydanie publikacji/skryptu/monografii - Poliforum  | data dodania: 09-01-2016 22:53

To czasopismo popularnonaukowe, które pojawiać się będzie co kwartał w wersji elektronicznej. Znajdą się w nim artykuły dotyczące budownictwa, inżynierii środowiska oraz architektury pisane przez studentów tych kierunków z całej Polski.

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Szkolenie Easy Solar  | data dodania: 09-01-2016 22:50

Podczas szkolenia będzie można nauczyć się projektowania takich systemów. Wartość takiego szkolenia to ok. 1300 zł, ale dla członków KNIŚ jest ono darmowe. Szkolenie to będzie wstępem do cyklu szkoleń, po którym najlepsi uczestnicy zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, dzięki czemu będzie można uzyskać praktyki, staż lub umowę o dzieło. Ponadto każda osoba, która weźmie udział w szkoleniu i zostawi CV, zostanie wpisana do bazy kandydatów do organizac  czytaj więcej...

Wydarzenie - Savoir-Vivre  | data dodania: 09-01-2016 22:47

Szkolenie na temat Savoir-Vivre w kontaktach z władzami uczelni i przedstawicielami firm (m.in. rozmowy telefoniczne, negocjacje, pisanie podań, maili i tego jakich błędów nie popełniać)

 czytaj więcej...

Reprezentowanie stoiska Politechniki Poznańskiej na Targach edukacyjnych w dniach 20-22.03.2015

 czytaj więcej...
Uczestnistwo w konferencji - Wyjazd na Forum Wentylacja  | data dodania: 09-01-2016 22:43

Międzynarodowe targi techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej odbyły się w Warszawie 3-4 marca 2015 roku. To specjalistyczna wystawa połączona z dwudniowym cyklem merytorycznych seminariów, w której udział biorą producenci, dystrybutorzy, projektanci, instalatorzy, użytkownicy instalacji, inwestorzy i firmy wykonawcze.

 czytaj więcej...
Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl