Partnerzy:

Koło Naukowe ETIFIZ.EDU.FUN (KN ETIFIZ.EDU.FUN)

Wydział:

Telefon:

Adres e-mail:

Wydział Fizyki Technicznej

pokaż numer

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

Damian Lewandowski

Wiceprzewodniczący:

wyślij wiadomość

Mariusz Dąbrowski

Opiekunowie:

Dorota Gołębiewska Opiekun organizacyjny

Opis Koła Naukowego

Koło Naukowe ETIFIZ.EDU.FUN działa, od lipca 2015 roku, na trzech polach. 1. Prowadzi cykliczne zajęcia w szkołach podstawowych i gimnazjalnych z przedmiotów przyrodniczych z uczniami zdolnymi oraz w nowatorski sposób, poprzez zabawę, zachęca do nauki dzieci mające braki w wiadomościach i umiejętnościach na poziomie podstawowym. 2. KN uczestniczy również w pokazach fizycznych na WFT, jak i w dużych projektach, m.in. Noc Naukowców, Dziewczyny na Politechniki, Mali Naukowcy.... 3. Buduje własne pomoce naukowe od gier planszowych po duże układy demonstracyjne, które wykorzystywane są podczas zajęć z uczniami w szkołach, jak również podczas wykładów stacjonarnych na Politechnice Poznańskiej. Najlepsze projekty z założenia będą prezentowane na konferencjach tematycznych. Członkowie koła rozwijają swoje umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne pracując z dziećmi i młodzieżą, jednocześnie wykorzystują swoje umiejętności inżynierskie podczas projektowania i budowania nowych pomocy naukowych.

Filtracja:    

Przez kilka tygodni studenci przyjeżdżali do gimnazjum, aby pomóc młodzieży w naukach ścisłych. Tłumaczyli zadania z matematyki, demonstrowali prawa fizyki na podstawie ciekawych doświadczeń, a takze, mając udostępnioną pracownię komputerową, uczyli nowego oprogramowania. 

 czytaj więcej...

Cykliczne zajęcia z matematyki i nauk przyrodniczych dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu po 1x60 minut dla każdej grypy. Każdy semestr zakończony był sprawdzeniem wiedzy i umiejętności dzieci oraz dyplomem zaprojektowanym przez studentów wedle wzoru ściśle przerobionego materiału.

 czytaj więcej...

Cykliczne zajęcia, które odbywały się raz w tygodniu 2x60 minut dla dwóch grup wiekowych. Studenci prowadzili zajęcia dodatkowe z matematyki dla uczniów zdolnych, wybiegając z materiałem znacznie ponad podstawę programową.

 czytaj więcej...

Przygotowanie i aktywna dyspozycja podczas prezentacji dzialalności Koł Naukowych. 

 czytaj więcej...

Pomoc podczas prowadzenia wykładu Fizyka Kids oraz przygotowanie i przeniesienie sprzętu przed i po zajęciach. Mnóstwo pracy podczas wielkiej imprezy.

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Festiwal Nauki i Sztuki  | data dodania: 29-01-2017 23:15

Podczas Festiwalu Nauki i Sztuki studenci wystawiali zbudowane przez siebie zestawy demonstracyjne, puszczali banki mydlabe, opowiadali o swojej pracy w okolicznych szkołach.

 czytaj więcej...

Pokaz atrakcyjnych demonstracji dla najmłodszych podczas imprezy Mali Naukowcy p.t. 'Fizyka Kids'

 czytaj więcej...

Wykład z demonstracjami przedstawiający kobiecy pogląd na prawa fizyki :)

 czytaj więcej...

Krzesło Fakira to naprawdę trzy osobne zestawy. Pierwszy ma służyć ludziom, a zatem faktycznie stanowi formę krzesła. Dwa pozostałe to układy, które pokażą jak zachowa się np.: balon osadzony na 100 ostrych gwoździach, który dodatkowo zostanie, od góry, obciążony kilka kilogramowym ciężarem.
Krzesło Fakira jest w trakcie budowy.

 czytaj więcej...

Układ optyczny od podstaw został zbydowany przez studentów Fizyki Technicznej.

Zestaw prezentuje się znakomicie, był już wystawiany podczas imprezy 'Mali Naukowcy' 03.06.2016, 'Noc Naukowców' 30.09.2016 oraz' Dni Organizacji Studenckich i Kół Naukowych' 20.10.2016

 czytaj więcej...
Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl