Partnerzy:

Koło Naukowe Konstrukcji Maszyn (KKM)

Wydział:

Telefon:

Adres e-mail:

Strona www:

Wydział Maszyn Roboczych i Transportu

pokaż numer

pokaż stronę

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

Paulina Dojlido

Wiceprzewodniczący:

Karolina Ikrzak

Opiekunowie:

Jan Górecki Opiekun organizacyjny

Opis Koła Naukowego
Jesteśmy grupą studentów o technicznych zainteresowaniach, którzy chcą w praktyce wykorzystywać i rozwijać wiedzę zdobytą na uczelni. Naszym celem jest modelowanie, obliczanie oraz wykonywanie wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń. Mamy mnóstwo pomysłów, w realizacji których- zarówno finansowo, jak i merytorycznie- pomaga nam uczelnia. Szukamy także podobnego wsparcia poza nią - dzięki temu zdobywany wiedzę, umiejętności oraz poszerzamy nasze horyzonty. Mamy nadzieję, że to, że działamy jak mała firma, pozwoli nam w przyszłości odnaleźć się na rynku pracy a sposób doskonalenia wiedzy przyczyni się do postępu techniki.
Filtracja:    

Projekt pojazdu gąsienicowego PG-02 ma na celu doskonalenie umiejętności korzytania z programu Inventor firmy Autodesk w zakresie modelowania oraz wykonywania dokumentacji technicznych. Głównym jednak celem projektu jest nabycie umiejętności pracy nad projektem w zespole oraz stawienie czoła problemom technicznym i rozwiązanie ich. Ostatecznie dążymy do wykonania działającego pojazdu, który w przyszłości zostanie przekazany Katedrze Podstaw Konstrukci Maszyn w celu wykonania z n  czytaj więcej...

Prostota i funkcjonalność to dwa słowa, które najlepiej opisują projekt M50 - Manipulatora pięcioosiowego.

Z jednej prosta konstrukcja, a z drugiej precyzyjne systemy pozycjonania i sterowania to klucz do stworzenia robota, który daje nieogranioczone możliwości zastosowania i modyfikacji.

Projekt ten stanowi wprowadzenie w tematykę związaną z manipulatorami po to, aby w przyszłości zdobytą wiedzę wykorzystać przy budowie ramienia wyspecjalizowanego do współp  czytaj więcej...

Projekt B-bota zakłada skonstruowanie robota mogącego poruszać się na dwóch kołach, umiejącego utrzymać równowagę. Sterowanie będzie odbywać się poprzez bluetooth'a z smartfona. 

 czytaj więcej...

Projekt pojazdu gąsienicowego zakłada wykonanie modelu 3D, niezbędnych obliczeń zarówno wytrzymałościowych jak i związanych z elektrotechniką oraz wykonanie go w rzeczywistości.

Dane wejściowe:

Masa: 250 kg

Vmax: 20km/h

Wymiary (WxSxD): 600x800x1400

 czytaj więcej...
Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl