Partnerzy:

ArchImpAct (AIA)

Wydział:

Adres e-mail:

Wydział Architektury

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

Dorota Woźniak

Opiekunowie:

Maciej Janowski Opiekun naukowy

Opis Koła Naukowego
Arch ImpAct jest Kołem Naukowym zawiązanym na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej w styczniu 2013 roku, z inicjatywy studentów obecnego trzeciego roku, zostało reaktywowane w październiku 2015 roku. Koło zrzesza grupę pasjonatów współczesnej architektury europejskiej. Podczas cyklicznych spotkań dyskutujemy na temat najciekawszych realizacji architektonicznych, odbyliśmy także pierwszą kwerendę naukową, "Śladami Petera Zumthora", poświęconą twórczości szwajcarskiego architekta, laureata Nagrody Pritzkera w 2009 roku. Celami Koła jest organizowanie podróży do miejsc wartych uwagi pod względem architektonicznym i urbanistycznym, analizowanie i dyskutowanie na temat przestrzeni, jako rodzaj zdobywania praktycznej wiedzy, którą w teorii studenci pobierają na wykładach oraz współpraca międzywydziałowa i spotkania z pracowniami projektowymi. Dodatkowo członkowie doskonalą sztukę dobrej fotografii i filmowania architektury i przestrzeni.
Filtracja:    

W dniu 30.03.2017 wzięliśmy udział w Drzwiach Otwartych w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Przeprowadziliśmy warsztaty "przestrzeń w małej formie" dla zainteresowanych studiowaniem na Politechnice licealistów. Dodatkowo kandydatów zainteresowanych studiowaniem kierunku Architektura, informowaliśmy szczegółowo o procedurach związanych z rekrutacją oraz przedstawiliśmy program studiów.

 czytaj więcej...

W dniu 17.11. 2016 r. członkowie Koła przebywający we Włoszech w ramach programu Erasmus uczestniczyli w konferencji na temat założeń planowania systemu kolejowego w rejonie Florencji i ich skutków na poziomie metropolitarnym, regionalnym i krajowym.

 czytaj więcej...
Uczestnistwo w konferencji - Conferencia shigeru ban  | data dodania: 29-01-2017 19:30

W dniu 23.09.2016 r. członkowie Koła przebywający w Hiszpanii w ramach programu Erasmus, uczestniczyli w konferencji organizowanej przez Universidad de Malaga. Głównym punktem jej programu, był wykład laureata nagrody Pritzkera, Shigeru Bana.

 czytaj więcej...

W dniu 7.12.2016 roku członkowie Koła przebywający we Włoszech w ramach programu Erasmus, uczestniczyli w  konferencji poświęconej mistrzom architektury międzynarodowej.
Przemówienie wygłosił m. in. Mario Botto, jeden z najwybitniejszych szwajcarskich architektów. Obejmowało przegląd najważniejszych projektów w jego karierze, począwszy od pierwszych domów zbudowanych w latach 70. w Canton Ticino aż do dzieł zrealizowanych na całym świecie.

 czytaj więcej...

W dniu 20.10.2016 r. wzięliśmy udział w DOSiKN, organizowanym w Centrum Wykładowym. Przygotowaliśmy na tę okazję stoisko zaprojektowane i zmontowane przez nas samych. Przestrzeń stworzoną przez nas podzieliliśmy na strefy, pierwszą, w której studenci mogli wygodnie porozmawiać z nami o naszej działalności oraz drugą, gdzie eksponowaliśmy fotografie stworzone na kwerendzie naukowej "Śladami Petera Zumthora". Zadbaliśmy o to, by materiały, z których korzystaliśmy, były pozysk  czytaj więcej...

W dniach 30.04-3.05 członkowie Koła wraz z opiekunem dr hab. inż.arch. Maciejem Janowski oraz dr inż. arch. Adamem Sinieckim, wzięli udział w kwerendzie naukowej. Dotyczyła ona twórczości laureata nagrody Pritzkera, Petera Zumthora. Podczas kwerendy, wykonywana została obszerna dokumentacja w postaci fotografii oraz filmów wykorzystanych na wystawie podczas Dnia Organizacji Studenckich i Kół Naukowych, podczas wystąpień na Seminarium Naukowym Studentów Archite  czytaj więcej...

Dnia 23.02.2016 r. członkowie Koła wzięli udział w wydarzeniach organizowanych przez wrocławski oddział SARP. Uczestniczyli w otwarciu wystawy oraz wykładach Laureatów Honorowej Nagrody SARP: Andrzeja Bulandy oraz Włodzimierza Muchy.

 czytaj więcej...

W dniach 24-26.10.2016 r. KN ArchImpAct reprezentowane przez Dorotę Woźniak, Adriannę Falkowską i Michalinę Zalewską wzięło udział w Ogólnopolskim Seminarium Naukowym Studentów Architektury. W swojej prezentacji opowiedziały o naszej kwerendzie naukowej, która miała miejsce w maju 2016 roku. Wystąpienia skupiły się wokół twórczości Petera Zumthora, członkinie opowiedziały o  dwóch obiektach zaprojektowanych przez archite  czytaj więcej...

Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl