Partnerzy:

Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei (AKK Panta Rei)

Rodzaj:

Adres e-mail:

Strona www:

Organizacja studencka

pokaż stronę

Przewodniczący:

wyślij wiadomość

Iwona Styperek

Wiceprzewodniczący:

wyślij wiadomość

Ada Meissner

Wiceprzewodniczący:

wyślij wiadomość

Dominika Stempniewicz

Opis Organizacji Studenckiej
Kiedyś mówiono, że „w zdrowym ciele zdrowy” duch. Dzisiaj, w erze wszelkiego rodzaju „managementów” często mówi się o „zarządzaniu czasem”, „work-life balance”, a coraz większą popularność zdobywa ruch Slow Life. Jak widać, pomimo zmiany czasów i mód dla ludzi wciąż ważny jest wypoczynek oraz chwila dla siebie oraz przyjaciół. Ta przyjemniejsza strona życia bardzo bliska jest ludziom zrzeszonym w działającym przy Politechnice Poznańskiej Akademickim Klubie Kajakowym Panta Rei. Nasz klub to: Kajaki –Nasze kajaki to lekki, wygodny i nowoczesny sprzęt, dostosowany do wody, po której pływamy: nieważne, czy jest to Warta, Białka Tatrzańska czy Adriatyk. Przyroda – chętnie wyrywamy się z hałaśliwego miasta, aby obcować z naturą, a kajak pozwala dotrzeć nam tam, gdzie nie dotrze się samochodem, w miejsca bardzo dzikie i nad wyraz urokliwe Organizacja –imprez propagujących kajakarstwo. Zorganizowaliśmy m. in. Poznańską Kajakową Masę Krytyczną (pięciokrotnie, w różnych edycjach spływało z nami z Puszczykowa pod Most Rocha od 200 do ok. 400 osób!), organizujemy szkolenia dla studentów Politechniki Poznańskiej z zakresu kajakarstwa, ratownictwa kajakowego, baseny szkoleniowe oraz pokazy freestyle'u oraz ratownictwa kajakowego z dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Ludzie – Panta Rei to kalejdoskop barwnych postaci, z których każda wnosi do klubu oś wyjątkowego, to ludzie, w których towarzystwie po całym dniu pływania ognisko płonie najpiękniej, a wygrywane na gitarze akordy brzmią najweselej. Adrenalina – bardziej doświadczeni kajakarze z naszego klubu próbują swoich sił w dziedzinie kajakarstwa górskiego w Tatrach, Karkonoszach, a nawet Alpach. Oczywiście zawsze takie wyjazdy poprzedzone są gruntownym przygotowaniem teoretycznym oraz szkoleniem praktycznym. Ciekawość świata, która zabrała nas m.in. na wyprawę do Laponii, rzadko w Polsce kojarzonej z pływaniem kajakami. To ona gna nas na szlaki nieodwiedzane przez „niedzielnych turystów”, w miejsca gdzie czeka nas nieznane. Aktywność – Panta Rei to całe mnóstwo inicjatyw, zarówno szkoleniowych, sportowych, jak i czysto rekreacyjnych.
Filtracja:    

Corocznie prezentujemy nasz Klub na Dniu Organizacji Studenckich i Kół Naukowych. Podczas spotkań z zainteresowanymi osobami opowiadamy o charakterze naszego Klubu, działaniach przez niego podejmowanych, oraz zapraszamy do wstąpienia w jego szeregi. 

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Zaduszki Kajakowe  | data dodania: 27-01-2016 19:33

Corocznie organizowany spływ zaduszkowy. 

Z racji tego, że odbywa się nocą, ze wzgledów bezpieczeństwa zazwyczaj odbywa się on na łatwiejszych rzekach- w minionym roku, była to Warta. 

 czytaj więcej...
Warsztat - Baseny szkoleniowe  | data dodania: 27-01-2016 19:17

Na organizowanych w sezonie letnim basenach, szlifujemy umiejętności samoasekuracji oraz asekuracji drugiej osoby w kajaku. Szkolona jest także nowa kadra biorąca następnie udział w szkoleniach podstawowych oraz rozszerzonych. Doskonalimy technikę tzw. eskimoski, kabin, podpórek itp. 

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Urodziny Klubu- Reaktywacja XI  | data dodania: 27-01-2016 18:55

Reaktywacja to coroczne obchody urodzin, a dokładniej "wskrzeszenia" naszego Klubu. Zaproszeni na nie są osoby z akademickich klubów kajakowych z całej Polski. Podczas tego tzydniowego wydarzenia, organizowany jest spływ kajakowy, przeróżne dodatkowe atrakcje oraz Wielka Pyra- przygotowanie dań (w liczbie pokrywajacej się z "numerem" Reaktywacji), których głównym składnikiem są ziemniaki.

Zazwyczaj urodziny mają okreśłony motyw przewodni z którym zwią  czytaj więcej...

Wydarzenie - Wyjazd na tor kajakowy do Drzewicy  | data dodania: 27-01-2016 16:22

Trzydniowy wyjazd na tor kajakowy w Drzewicy w celu ćwiczenia elementów kajakarstwa górskiego.

 czytaj więcej...

Wyjazd szkoleniowy na tor kajakowy - ćwiczenie elementów kajakarswa górskiego.

 czytaj więcej...

Szkolenie dla członków klubu oraz osób, które ukończyły kurs podstawowy.

W 2015 roku odbyło się w dwóch edycjach - na Drawie i na Obrze. Wzieło w nim udział 10 klubowiczów.

Odbywało się w formie kilkudniwych spływów kajakowych trudniejszymi odcinkami rzek. Pywanie wzbogacone zostało o zdobywanie wiedzy i praktyki m.in. z zakresu prowadzenia grupy na wodzie, biwakowania w niesprzyjających warunkach oraz wiązania lin.

 czytaj więcej...
Warsztat - Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej  | data dodania: 27-01-2016 11:48

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla członków klubu obejmujące przede wszystkim resuscytację krążeniowo-oddechową (ćwiczenia praktyczn na fantomach) oraz zagadnienia pomocy przedmedycznej prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego i wodnego.

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Wakacje W Kajaku  | data dodania: 27-01-2016 9:55

Weekendowe spływy organizowane w lipcu i sierpniu co 2-3 tygodnie w których udział mógł wziąć każdy, nie były wymagane szczególne umiejętności. 

Odbyły się 4 spływy:

- 10-12.07 i 7-9.08 na Obrze

- 24-26.07 i 21-23.08 na Dobrzycy

Więcej informacji na: http://www.w-kajaku.pl/public/ oraz https://www.facebook.com/wkajaku

 czytaj więcej...
Wydarzenie - Kurs Kajakarstwa Nizinnego i Górskiego  | data dodania: 27-01-2016 9:49

W ramach kursu odbyło się:

  • 5 wykładów - m.in. wprowadzenie do kajakarstwa, sprzęt, locja rzeczna, 
  • zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej (urazy, RKO, elementy ratownictwa wodnego) z ratownikiem medycznym oraz lekarzem
  • dwa weekendy z basenami szkoleniowymi - ćwiczenia na basenie z asekuracji w kajaku
  • dwa weekendowe spływy nizinne
  • jeden spływ rzeką o szybszym nurcie z elementami kajakarstwa górskiego
  • zajęcia z oboz  czytaj więcej...
Wydarzenie - V Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna  | data dodania: 27-01-2016 9:31

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna jest przedsięwzięciem organizowanym przez Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei cyklicznie.  Pierwsze edycja wydarzenia miała miejsce w 2008 roku, a kolejne w latach  2012, 2013, 2014 i 2015.

Naszym celem jest propagowanie turystyki kajakowej wśród poznańskiej społeczności. Chcemy pokazać, że istnieją alternatywne do powszechnie uprawianych sposoby spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W każdym kolejnym roku frekwencja na Masie je  czytaj więcej...

Tagi
Turystyka kajakowaKajakarstwo górskieRatownictwo kajakoweKajakarstwo nizinneInstruktorstwoAktywność fizycznaRozrywkaKajakarstwo morskieAdrenalinaKajakiSpływy kajakoweRekreacjaKajakarstwo
Projekt oraz wykonanie: sigmeo.pl